Jungtinė Karalystė švelnina karantiną: kas keisis nuo liepos 4 dienos?

Jungtinė Karalystė švelnina karantiną: kas keisis nuo liepos 4 dienos?


Anglijos barai, restoranai, viešbučiai ir kirpyklos nuo liepos 4 d. atvers savo duris lankytojams, paskelbė planus švelninti karantino apribojimus išdėstęs Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas.


Taip pat atsidarys kempingai, kino teatrai, muziejai ir meno galerijos. Be to, pirmą kartą nuo kovo patalpų viduje galės susitikti dviejų atskirų namų ūkių gyventojai.


„Šiandien galime pasakyti, kad mūsų ilgas žiemos miegas juda link pabaigos“, – parlamentarams sakė B. Johnsonas, vadindamas apribojimų švelninimą sugrįžimu prie „normalumo būsenos“.


„Po pačių griežčiausių istorijoje apribojimų taikos metu, dabar galime palengvinti žmonėms gyvenimus, leisti jiems pasimatyti su draugais ir artimaisiais, padėti verslui atsistoti ant kojų ir žmonėms sugrįžti į darbą“, – teigė B. Johnsonas.


JK yra pasaulyje viena labiausiai koronaviruso paveiktų šalių, oficialiais duomenimis, COVID-19 šalyje pražudė beveik 43 tūkst. žmonių.


Vyriausybė tikisi, kad apribojimų švelninimas padės ekonomikai atsigauti nuo karantino padarinių, dėl kurio prognozuojama recesija ir sukrėtimai darbo rinkoje.


Vis dėlto B. Johnsonas perspėjo, kad apribojimai vėl bus įvesti, jei koronaviruso protrūkis atsinaujins.


„Nedvejosime spausti stabdžių ir iš naujo įvesti apribojimų, jei to reikės“, – įspėjo jis.