JAV vyriausybės patarėjas: Covid-19 aukų skaičius gali būti didesnis nei iki šiol skelbta

JAV vyriausybės patarėjas: Covid-19 aukų skaičius gali būti didesnis nei iki šiol skelbta


Žinomas amerikiečių imunulogas ir JAV vyriausybės patarėjas Anthony‘is Faucis sako, kad koronaviruso pandemija šalyje galėjo nusinešti daugiau žmonių gyvybių nei iki šiol skelbta. Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, JAV iki šiol patvirtinta 1,3 mln. infekcijos atvejų ir daugiau kaip 80 000 mirčių.


Tačiau A. Faucis antradienį per klausymus Senate vaizdo ryšiu sakė, kad tikrasis aukų skaičius veikiausiai yra dar didesnis. Gali būti žmonių, kurie nuo koronaviruso padarinių mirė namuose ir į oficialią statistiką nebuvo įtraukti, sakė jis.


A. Faucis įspėjo pernelyg greitai neatšaukti ribojimų, paskelbtų dėl koronaviruso plitimo. „Tai tikrai gali turėti rimtų padarinių“, - pabrėžė jis. Vyriausybė labai apdairiai parengė direktyvas dėl laipsniško dalies viešojo gyvenimo atvėrimo valstijose. Tačiau jei atskiri žingsniai bus praleisti ir suvaržymai atlaisvinti skubotai, esą galimi tolesni viruso proveržiai.


A. Faucis kartu įspėjo, kad rudenį galima antroji koronaviruso banga. Jis teigė tikįs, kad dėl testavimo pajėgumų ir panašių priemonių į situaciją bus galima reaguoti geriau. A. Faucis taip pat įspėjo, kad nebus taip, kad virusas tiesiog išnyks. JAV prezidentas Donaldas Trumpas pandemijos pradžioje tai nuolat tvirtino.


Virusu užsikrėtus aukštams Baltųjų rūmų darbuotojui, A. Faucis atsargumo sumetimais izoliavosi ir su senatoriais bendravo vaizdo ryšiu.