Prancūzijai švelninant karantiną, šalyje atsidarė tūkstančiai pradinių mokyklų ir vaikų darželių

Prancūzijai švelninant karantiną, šalyje atsidarė tūkstančiai pradinių mokyklų ir vaikų darželių


Prancūzijoje oficialiai užbaigus karantiną, tūkstančiai mokyklų atsidarė, nepaisant nuogąstavimų dėl antros koronaviruso protrūkio bangos.


Oficialiais duomenimis, antradienį Prancūzijoje nuo COVID-19 mirė 348 žmonės. Iš viso ši liga nusinešė 26 991 žmogaus gyvybę.


Nepaisant liūdnos statistikos, savo veiklą atnaujino pradinės mokyklos ir vaikų darželiai, kur mokytojai ir auklėtojai atėjo į darbą dėvėdami veido kaukes, o vaikai privalo laikytis fizinio atstumo vieni nuo kitų.


Vieno vaikų darželio Reno mieste vedėjas Gregory'is Bouvier tikino, kad šių dienų patirtis darželyje yra „siurrealistinė“.


„Į darželio DNR neįeina tai, kad tarp vaikų turi būti išlaikomas atstumas, ir kad jie negali dalintis daiktais“, – naujienų agentūrai AFP sakė G. Bouvier.


Prancūzijos švietimo ministras Jeanas-Michelis Blanquer džiaugėsi laipsnišku mokyklų atsidarymu. Nuo ketvirtadienio darbą atnaujins Paryžiaus mokyklos, o kitą savaitę šalyje pamokas pradės vidurinės mokyklos.


Siekiant nuraminti dėl vaikų sveikatos nerimaujančius tėvus, vaikams leista pasirinkti – eiti į mokyklas arba dirbti iš namų.


Ugdymo įstaigų darbuotojų profsąjungos sukritikavo sprendimą atidaryti mokyklas. Jų teigimu, sprendimas priimtas per anksti. Kai kurie mokslininkai ir parlamentarai taip pat abejoja Vyriausybės sprendimu.


Prancūzija karantino priemones pradėjo švelninti pirmadienį, o gyventojai pirmą kartą per du mėnesius gali išeiti iš namų be atskiro leidimo.