Airija mažina išmokas Ukrainos pabėgėliams

Airija mažina išmokas Ukrainos pabėgėliams


Airija mažina kassavaitines išmokas Ukrainos pabėgėliams, kurie naudojasi valstybės apgyvendinimo paslaugomis – nuo rugpjūčio jos mažės nuo 220 iki 38,80 euro, pranešė šios šalies vyriausybė.


Taip esą siekiama, kad airiška sistema labiau atitiktų kitų Europos šalių sistemas. Beveik pusė iš 100 000 ukrainiečių, kurie nuo Rusijos invazijos pradžios pabėgo į Airiją, naudojasi valstybės apgyvendinimo paslaugomis ir gyvena, pavyzdžiui, viešbučiuose ir svečių namuose. Beveik 19 000 ukrainiečių, kurie gyvena piliečių suteiktame būste, ir toliau gaus 220 eurų.


Pabėgėlių apgyvendinimas ir sparčiai augantis prieglobsčio prašytojų skaičius pastaruoju metu Airijoje tampa vis svarbesne politine tema. 5,3 mln. gyventojų turinti šalis jau daug metų sprendžia problemą dėl būsto pasiūlos trūkumo. Lyginant pagal gyventojų skaičių, Airijoje Ukrainos pabėgėlių skaičius yra vienas didžiausių.


Pagalbos organizacija, besirūpinanti Ukrainos pabėgėliais, sukritikavo išmokų mažinimą. Tai, anot jos, pirmiausiai paveiks senyvo amžiaus žmones ir moteris, kurios prižiūri vaikus ir dėl to nedirba.


Rueters, ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)