D. Tuskas: apsaugosime Lenkiją nuo ES migrantų perkėlimo

EPA-ELTA nuotr.


Ministras pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, kad jo vyriausybė apsaugos Lenkiją nuo Europos Sąjungos migrantų perkėlimo schemos, Europos Parlamentui priėmus svarbią prieglobsčio taisyklių pertvarką.


Trečiadienį EP buvo patvirtintos reformos, kuriomis siekiama sugriežtinti pasienio procedūras ir priversti 27 valstybes nares dalytis atsakomybe už prieglobsčio prašytojus.


Reformoje numatoma, kad ES šalys turės priimti tūkstančius prieglobsčio prašytojų iš „priešakinių“ valstybių, tokių kaip Italija ir Graikija. Kitu atveju jos galėtų skirti pinigų ar kitokių išteklių valstybėms, kurioms tenka didesnis spaudimas.


„Apsaugosime Lenkiją nuo perkėlimo mechanizmo“, – sakė D. Tuskas žurnalistams Varšuvoje kaip tik tuo metu, kai Briuselyje buvo priimta ši prieštaringai vertinama reforma.


Anksčiau valdžioje buvusi Lenkijos dešinioji PiS partija buvo arši reformos kritikė, o naujasis D. Tusko vadovaujamas valdantysis aljansas, nepaisant iš esmės proeuropietiškų pažiūrų, išlaikė tokią pačią poziciją.

REKLAMA


„Turiu tam tikrų galimybių kurti aljansus, o perkėlimo arba mokėjimo už (migrantų) nepriėmimą mechanizmas... tikrai nebus taikomas Lenkijai“, – sakė D. Tuskas, buvęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas.


Pagal galiojančias ES taisykles atvykimo šalis yra atsakinga už prieglobsčio prašytojų priėmimą, patikrinimą ir tų, kurie laikomi nepriimtinais, grąžinimą; dėl šios sistemos pietinės valstybės patiria spaudimą.


Naujojo pakto priemonės turi įsigalioti 2026 metais, kai Europos Komisija parengs jo įgyvendinimo tvarką.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)