V. Zelenskis apie rusų puolimą: gavus naujų ginklų, Ukraina perims iniciatyvą

V. Zelenskis apie rusų puolimą: gavus naujų ginklų, Ukraina perims iniciatyvą


Ukrainos gynybos pajėgos sustabdys šiuo metu vykstantį rusų puolimą, kai tik šalį pasieks naujos gynybos pagalbos partijos, įskaitant JAV patvirtintą pagalbos paketą, kalbėdamas su Europos Parlamento pirmininke Roberta Metsola Kyjive surengtoje bendroje spaudos konferencijoje pasakė prezidentas Volodymyras Zelenskis.


„Taip, pagalba tiekiama, tačiau tai nėra tas kiekis, už kurį nubalsavo (JAV Kongresas). Kai tik ji atvyks, mes sustabdysime jų iniciatyvą šalies rytuose“, – pasakė jis.


V. Zelenskis atkreipė dėmesį, kad Rusija, naudodamasi tuo, kad Ukrainai trūksta ginkluotės, padidino savo karių grupuočių kiekį šiaurėje ir rytuose.


Tačiau prezidentas pridūrė, kad, ukrainiečių duomenimis, priešams „sekasi ne taip gerai, kaip jie tikėjosi“.


Komentuodamas JAV Kongreso patvirtintą gynybos pagalbą, V. Zelenskis atkreipė dėmesį, kad prireiks savaičių ir mėnesių, kol pažadėtieji ginklai pasirodys jo šalyje.


Tuo pat metu V. Zelenskis pabrėžė, kad Ukrainos gynybos pajėgos aprūpinamos ukrainietiškais ginklais, o jų gamybos apimtys išaugo. Kalbant konkrečiai, šalyje siekiama pagaminti daugiau artilerijos sviedinių ir dronų, taip pat valdomų prieštankinių raketų „Stuhna“ ir „Korsar“, pasakė jis.

REKLAMA


V. Zelenskis taip pat pastebėjo, kad šiuo metu vykdoma karių rotacija, tačiau, vienas brigadas atitraukus, vietoje jų „turėtų atvykti įranga aprūpintos brigados“.


Pranešama, kad balandžio 20 d. JAV Atstovų Rūmai priėmė įstatymo projektą H.R. 8035 „Dėl papildomų asignacijų Ukrainos saugumui 2024 m.“, kuriame numatyta Ukrainai skirti daugiau nei 60 mlrd. JAV dolerių pagalbos.


Senatas šį įstatymo projektą priėmė balandžio 23 d., o balandžio 24 d. jį pasirašė prezidentas Joe Bidenas ir projektas tapo įstatymu.


Ukrinform inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)