Europos Sąjunga svarsto pirmą kartą įvesti sankcijų Rusijos suskystintų dujų sektoriui

Europos Sąjunga svarsto pirmą kartą įvesti sankcijų Rusijos suskystintų dujų sektoriui


Europos Sąjunga svarsto galimybę papildyti Maskvai dėl karo Ukrainoje įvestų sankcijų sąrašą ir nusitaikė į Rusijos suskystintųjų gamtinių dujų sektorių, trečiadienį pranešė ES diplomatai.


Tokiomis sankcijomis būtų siekiama dar labiau apkarpyti Rusijos pelną iš iškastinio kuro, nerimaujant, kad pirmiau įvestos sankcijos nebuvo tokios veiksmingos, kaip ES tikėjosi.


ES ambasadoriai siūlymą dėl sankcijų SGD sektoriui aptarė trečiadienį įvykusiame susitikime, tačiau vienas ES diplomatas paaiškino, kad šios diskusijos vis dar yra ankstyvojoje stadijoje.


Po 2022 m. prasidėjusios invazijos į Ukrainą, ES Rusijai jau yra įvedusi 13 raundų precedento neturinčių sankcijų, daugelis iš jų yra susiję su svarbiu naftos ir dujų eksportu.


Naujausiame Europos Komisijos siūlyme kalbama apie „SGD perkrovimą iš laivo į laivą“, naujienų agentūrai AFP sakė kitas ES diplomatas.


Tai reikštų, kad rusų SGD būtų draudžiama įvežti į Europos Sąjungos uostus bei toliau eksportuoti į trečiąsias šalis, esančias už bloko ribų, tačiau diplomatas paaiškino, kad ES kurą vis tiek galėtų importuoti.

REKLAMA


„Ši nuostatą importui į ES įtakos neturi“, – rašoma dokumente, su kuriuo pavyko susipažinti naujienų agentūrai AFP.


Ekspertų teigimu, Europos uostai yra svarbūs Rusijai, nes krovinių gabenimas per šį žemyną padeda sutrumpinti kai kurių rusų SGD tanklaivių transporto maršrutus.


Belgijos, Prancūzijos, Nyderlandų ir Ispanijos uostai yra pagrindiniai SGD tiekimo iš Sibire esančio Rusijos Jamalo pusiasalio punktai, nurodė Vokietijos aplinkos apsaugos organizacija „Urgewald“.


Kovą paskelbtame moksliniame darbe ji teigė, kad Belgijos Zebriugės uostas ir Prancūzijoje esantis Montuaro uostas yra ypač svarbūs mazgai, per kuriuos dujos toliau eksportuojamos į tokias šalis, kaip Kinija, Taivanas ar Turkija.


Šiuo pasiūlymu taip pat siekiama uždrausti ES dalyvauti naujuose Rusijos SGD projektuose.


„Ši priemonė apriboja Rusijos SGD pajėgumų plėtrą, taigi ir pelną“, – paaiškinama gegužės 3 d. parengtame dokumente.

REKLAMA


2023 m. ES šalys už rusiškas SGD sumokėjo 8,2 mlrd. eurų, rašoma balandį pasirodžiusioje Energijos ir švaraus oro tyrimų centro ataskaitoje.


Be to, Briuselis svarsto galimybę įvesti daugiau sankcijų Kinijos subjektams, kaltinamiems aprūpinant Rusiją karinėmis technologijomis, daugiau informacijos nesuteikdamas nurodė vienas diplomatas.


Kadangi diskusijos tėra ankstyvojoje stadijoje, 27 šalims derinant galutinį susitarimą dėl sankcijų paketo, jo sąlygos dar gali būti keičiamos.


Šią savaitę pasirodžiusius pranešimus apie SGD sektoriui planuojamas įvesti sankcijas Vengrija sutiko skeptiškai.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)