Kinams nė motais uždraudimas Jungtinėse Valstijose: neplanuoja parduoti „TikTok“

Kinams nė motais uždraudimas Jungtinėse Valstijose: neplanuoja parduoti „TikTok“


„TikTok“ patronuojančioji Kinijos bendrovė „ByteDance“ pareiškė, kad neketina parduoti šios itin populiarios vaizdo įrašų dalijimosi platformos.


Toks įmonės komentaras nuskambėjo po to, kai JAV Kongresas priėmė įstatymą, reikalaujantį atskirti „TikTok“ nuo „ByteDance“, antraip jaunimo pamėgta programėlė bus uždrausta Jungtinėse Valstijose, o į technologijų sferą orientuotas naujienų portalas „The Information“ paskelbė, kad „ByteDance“ vertina potencialius scenarijus parduoti „TikTok“ be visų geidžiamo rekomendacijų algoritmo.


„Užsienio žiniasklaidos pranešimai apie tai, kad „ByteDance“ vertina galimybę parduoti „TikTok“, yra neteisingi, – vėlai ketvirtadienį nuosavame socialiniame tinkle „Toutiao“ pareiškė bendrovė. – „ByteDance“ neplanuoja parduoti „TikTok“.


JAV Kongreso nariai ir vyriausybės pareigūnai teigia, kad „TikTok“ kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, kol turi ryšių su „ByteDance“. Pasak jų, ši platforma gali būti naudojama duomenims rinkti ir šnipinėti amerikiečius, taip pat skleisti Kinijos propagandą. „TikTok“ tai griežtai neigia ir savo ruožtu tikina, kad niekada nesidalino ir nesidalins JAV vartotojų duomenimis su Pekinu.


„TikTok“ generalinis direktorius Shou Zi Chew sakė, kad kompanija su naujuoju įstatymu kovos teismuose.


AFP inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)