Izraelis planuoja tęsti karą Gazos Ruože

EPA-ELTA nuotr.


Izraelio generalinio štabo viršininkas Herzis Halevis patvirtino planus tęsti karą Gazos Ruože, pranešė Izraelio kariuomenė.


H. Halevis sekmadienį „patvirtino tolesnius žingsnius“, sakė kariuomenės atstovas Danielis Hagaris.


Izraelio kanalas „Kan“ skelbė, kad dalis planų apima karinę operaciją pietiniame Gazos Ruožo mieste Rafoje prie sienos su Egiptu. Regis, netrukus galima tikėtis civilių gyventojų evakuacijos.


Izraelio sąjungininkai yra perspėję dėl puolimo Rafoje, nes ten susigrūdę šimtai tūkstančių Gazos Ruožo viduje perkeltų palestiniečių. Tačiau Izraelis operaciją Rafoje laiko būtina, siekiant sunaikinti likusius islamistinės palestiniečių organizacijos „Hamas“ batalionus. Priešingu atveju galima tikėtis „Hamas“ pagyvėjimo.


Izraelio kariuomenės atstovas sekmadienį tiesiogiai kreipėsi į „Hamas“ laikomus įkaitus. „Mes toliau kovosime, kol jūs grįšite namo“, – teigė jis. Atstovas pridūrė, kad įkaitų giminaičiai yra nepakeliamoje situacijoje ir bus daroma viskas, kad jų artimieji būtų išlaisvinti.

REKLAMA


Anot „Hamas“ kontroliuojamos sveikatos tarnybos, nuo karo pradžios prieš šešis su puse mėnesio Gazos Ruože žuvo daugiau nei 34 000 žmonių, o dar beveik 77 000 buvo sužeisti. Šių duomenų, kuriuose neatskiriami kovotojai ir civiliai, nepriklausomai patikrinti negalima.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)