NATO stiprins Baltijos jūros regiono saugumą: Suomijoje įkurs sausumo pajėgų štabą

NATO stiprins Baltijos jūros regiono saugumą: Suomijoje įkurs sausumo pajėgų štabą


NATO planuoja statyti Suomijoje sausumos pajėgų štabą, kuris leis išplėsti Jungtinių pajėgų vadovybės veiklą.


Tai pareiškė Norvegijos gynybos ministras Bjørnas Arildas Gramas, praneša portalas „rbc.ua“, remdamasis Suomijos leidiniu „Iltalehti“.


Pasak ministro, naujos NATO sausumos pajėgų vadavietės įkūrimas leis „išnaudoti visų Šiaurės šalių narystės Aljanse rezultatus“.


„Tikiuosi, kad būsime toje pačioje komandoje ir to paties regioninio gynybos plano dalis. Tad Šiaurės šalys turės bendrą atgrasymo ir gynybos priemonę“, - pažymėjo Gramas.


Leidinio žiniomis, štabas įsikurs Mikelio mieste Suomijos pietuose, kuris yra už maždaug 100 km nuo sienos su Rusija. Pažymima, kad naujoji vadavietė bus pavaldi Jungtinių pajėgų vadovybei Norfolke (JAV). Pranešama, kad Mikelyje dirbs mažiausiai 375 karininkai iš NATO šalių.


2023 metų balandžio 4 d. Suomija oficialiai tapo Šiaurės Atlanto aljanso nare. Šalies vėliava buvo iškelta prie organizacijos būstinės.


Po to Rusijos siena su NATO padidėjo 1340 km. Kremlius grasino Suomijai „atsakymu“, jei ši įstos į Aljansą, ir teigė, kad tai neva „nesuteiks Europai saugumo“.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)