Estijoje nebeliks nemokamo viešojo transporto: pritrūko lėšų

Estijoje nebeliks nemokamo viešojo transporto: pritrūko lėšų


Estijos regionų reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad šalyje nutraukiama nemokamų kelionių autobusais programa, nes nebeišgali finansuoti viešojo transporto tinklo plėtros.


Estija buvo pirmoji Europos valstybė, kuri 2018 metais beveik visoje savo teritorijoje įdiegė nemokamą viešąjį transportą.


Nuo sausio „mokami bilietai darbingo amžiaus keleiviams bus įvesti apskričių autobusų linijose“, pranešė Regionų reikalų ministerijos atstovė Deisi Helemae-Sarv.


„Viešajam transportui nuolat trūksta lėšų, o sistemai – pinigų linijų tinklo plėtrai“, – sakė ji agentūrai AFP.


Vaikai, neįgalieji ir pagyvenę asmenys autobusais ir toliau galės važinėti nemokamai.


Vienuolika iš 15 apskričių anksčiau siūlė nemokamą regioninį autobusų transportą. Tikslas buvo mažinti kelionių skaičių kaimo vietovėse ir kartu iškastinio kuro suvartojimą.


Tačiau regionų reikalų ministras Madis Kallasas teigė, kad ši iniciatyva nepasiteisino. „Ji nepaskatino žmonių masiškai persėsti iš automobilių į viešąjį transportą, – sakė jis laikraščiui „Tartu Postimees“. – Dabar turime ieškoti naujų sprendimų“.


Jis pridūrė, kad programos nutraukimas leis Estijai pagerinti viešojo transporto tinklą. „Turime stengtis užtikrinti, kad maršrutai taptų greitesni ir patogesni“, – sakė ministras.


AFP inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)