V. Zelenskis paragino J. Bideną: „Kvietimas į NATO jau dabar būtų didžiulis postūmis Ukrainos kariams“

EPA-ELTA nuotr.


Volodymyras Zelenskis paragino JAV prezidentą Joe Bideną jau dabar pakviesti Ukrainą į NATO, net jei ji Aljanso nare galės tapti tik pasibaigus karui.


Interviu televizijos kanalui CNN Ukrainos prezidentas pareiškė, kad sprendimas, ar šalis taps Šiaurės Atlanto aljanso nare, priklauso nuo J. Bideno. „Jis palaiko mūsų ateitį NATO, bet pakvietimas dabar būtų didžiulis postūmis Ukrainos kariams“, – sakė V. Zelenskis.


Ukraina supranta, kad šalis nebus priimta į NATO iki karo pabaigos, bet ukrainiečiams šiuo klausimu svarbu jausti sąjungininkų palaikymą, pridūrė prezidentas.


„Mes viską suprantame. Tačiau šis signalas tikrai labai svarbus. Ir  priklauso nuo J. Bideno sprendimo“, – pabrėžė jis.


UNIAN primena, kad praėjusių metų rugsėjo pabaigoje V. Zelenskis pasirašė paraišką dėl Ukrainos stojimo į NATO paspartinta tvarka.


Liepos 11-12 dienomis Vilniuje vyks NATO viršūnių susitikimas. Ukrainos prezidentas gavo kvietimą atvykti į jį. Lietuvos sostinėje bus kalbama apie Ukrainos narystę NATO ir saugumo garantijas jai.


Baltieji rūmai jau pranešė, kad į viršūnių susitikimą atvyks JAV prezidentas J. Bidenas. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pabrėžė, jog Vilniuje „bus aiškiai pareikšta, kad Ukrainos ateitis yra su NATO“.


UNIAN, ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 28 (2024)

    Savaitė - Nr.: 28 (2024)