ES: tai, kad Rusija nusitaikė į civilius, prilygsta karo nusikaltimui

ES: tai, kad Rusija nusitaikė į civilius, prilygsta karo nusikaltimui


Europos Sąjungos (ES) manymu, Rusijos raketų atakos prieš civilius Ukrainoje „prilygsta karo nusikaltimui“, pirmadienį pareiškė bloko užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio atstovas.


„Beatodairiškas taikymasis į žmones bailia, baisia raketų kruša į civilinius taikinius iš tiesų yra tolesnis eskalavimas“, – sakė atstovas spaudai Peteris Stano.


„Europos Sąjunga griežčiausiai smerkia šiuos pasibjaurėtinus išpuolius prieš civilius ir civilinę infrastruktūrą (...) Tai prieštarauja tarptautinei humanitarinei teisei, o šis beatodairiškas taikymasis į civilius prilygsta karo nusikaltimui“, – sakė jis.


Paklaustas apie tai, kad Rusijos sąjungininkė Baltarusija sutiko dislokuoti Rusijos ir Baltarusijos bendrą kariuomenių „regioninę grupę“ nenurodytoje vietoje, P. Stano perspėjo Minską „susilaikyti“ nuo tolesnės pagalbos Maskvai Ukrainoje. „Neturime išsamios informacijos (apie bendrą dislokavimą), bet jei taip bus, tai bus dar vienas neteisėto karo Ukrainoje eskalavimas“, – sakė P. Stano. „Ir tai neliks be atsako iš Europos Sąjungos“, – perspėjo jis.

REKLAMA


ES jau yra įvedusi sankcijas Baltarusijai už tai, kad suteikė savo teritoriją Rusijai pradėti įsiveržimą į Ukrainą viena iš krypčių, ir teigia esanti pasirengusi jas papildyti, jei Minskas suteiks daugiau pagalbos Maskvai. ES įvedė aštuonis sankcijų paketus Rusijai dėl jos karo Ukrainoje, tai smarkiai smogė Rusijos ekonomikai.


Ukrainos žvalgyba: Rusija šias atakas planavo dar prieš Krymo tilto sprogimą


Rusija, ukrainiečių karinės žvalgybos duomenimis, intensyvų Ukrainos miestų apšaudymą planavo jau nuo spalio pradžios, taigi dar prieš Krymo tilto sprogimą šeštadienį.


Rusijos ginkluotosios pajėgos spalio 2 ir 3 dienomis gavo nurodymą iš Kremliaus rengtis intensyvioms raketų atakoms prieš Ukrainos civilinę infrastruktūrą, pranešė žvalgyba. Kaip taikiniai esą buvo įvardyti kritinės civilinės infrastruktūros objektai ir tankiai apgyvendintų Ukrainos miestų centriniai rajonai.


D. Kuleba: V. Putinas yra neviltyje dėl pralaimėjimų mūšio lauke


Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį pareiškė, kad Rusijos smūgių Ukrainai serija rodo, jog prezidentas Vladimiras Putinas yra „neviltyje dėl pralaimėjimų mūšio lauke“ po pastaruoju metu Kyjivo pasiektų pergalių.


„Ne, Putiną pradėti raketinį terorą „išprovokavo“ ne sprogimas ant Krymo tilto... Putinas yra neviltyje dėl pralaimėjimų mūšio lauke ir naudoja raketinį terorą, kad pabandytų pakeisti karo tempą savo naudai“, – tviteryje parašė D. Kuleba.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 04 (2023)

    Savaitė - Nr.: 04 (2023)