„WikiLeaks“: J. Assange'o ekstradicija – juoda diena spaudos laisvei

„WikiLeaks“: J. Assange'o ekstradicija – juoda diena spaudos laisvei


Organizacija „WikiLeaks“ penktadienį sukritikavo Jungtinės Karalystės vyriausybę, patvirtinusią jos įkūrėjo Juliano Assange‘o ekstradiciją, ir pažadėjo skųsti šį sprendimą.


„Tai juoda diena spaudos laisvei ir britų demokratijai“, – sakoma organizacijos pareiškime, kuriame primygtinai teigiama, kad 50 metų J. Assange‘as „nepadarė nieko blogo“ ir buvo „nubaustas už tai, kad dirbo savo darbą“.


JK vidaus reikalų sekretorė pasirašė įsakymą perduoti J. Assange'ą JAV


Jungtinės Karalystės vidaus reikalų sekretorė Priti Patel pasirašė įsakymą išduoti JAV „WikiLeaks“ įkūrėją Julianą Assange‘ą, kur jam bus pateikti kaltinimai šnipinėjimu, patvirtino Vidaus reikalų ministerija.


„Birželio 17 dieną, išnagrinėjus bylą tiek magistratų teisme, tiek Aukščiausiajame teisme, buvo nuspręsta išduoti Julianą Assange‘ą JAV“, – sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas žiniasklaidai. J. Assange‘as turi teisę per 14 dienų pateikti apeliaciją.


Pasak atstovo, JK teismai nenustatė, kad šiuo atveju J. Assange'o ekstradicija būtų „represyvi, neteisinga ar reikštų piktnaudžiavimą procesu“.


„Jie taip pat nustatė, kad ekstradicija nėra nesuderinama su jo žmogaus teisėmis, įskaitant teisę į teisingą teismą ir saviraiškos laisvę, ir kad JAV su juo bus elgiamasi tinkamai, taip pat ir jo sveikatos atžvilgiu“, – sakė atstovas žiniasklaidai.


Daugiau >>