Italijos premjeras M. Draghi: teisindama dujų tiekimo nutraukimą „Gazprom“ meluoja

Italijos premjeras M. Draghi: teisindama dujų tiekimo nutraukimą „Gazprom“ meluoja


Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi ketvirtadienį apkaltino „Gazprom“ skleidžiant melą, kodėl ji sumažino dujų tiekimą jo šaliai ir kitoms.


„Tiekimų sumažinimo priežastys (...) mums sakoma, yra techninės“, – sakė jis per spaudos konferenciją Kyjive, kai „Gazprom“ sumažino tiekimus Italijos ENI ir Vokietijai. „Mes, Vokietija ir kiti manome, kad tai melas", - pridūrė M. Draghi.


Įtampai su Vakarais dėl Ukrainos toliau didėjant, Rusija šią savaitę padidino energetinį spaudimą Europai, sumažinusi žemynui dujų tiekimą – Vokietija šiuos veiksmus kritikuoja kaip „politinius“.


Kai kurių Europos šalių, įskaitant Italiją ir Vokietiją, energijos poreikiai labai priklausomi nuo Rusijos dujų. Italijos energetikos milžinė „Eni“ ketvirtadienį pranešė, kad antrąją sumažinto tiekimo dieną gaus tik 65 proc. prašomų dujų. M. Draghi sakė, kad valstybinė bendrovė „Gazprom“, kurios vadovas dėl tiekimų mažinimo pareiškė, jog Maskva turi teisę žaisti pagal savo taisykle, naudoja dujų tiekimą „politiniams“ tikslams.

REKLAMA


„Matome, kad dujos naudojamos politiniais tikslais, lygiai taip pat, kaip ir kviečiai“, – sakė jis, kalbėdamas apie milijonus tonų kviečių, šiuo metu įstrigusių Ukrainos uostuose.


Italija siekia sumažinti savo priklausomybę nuo rusiškų dujų, ieškodama alternatyvių šaltinių, taip pat žada daugiau investuoti į atsinaujinančius energijos šaltinius. Dujų stygius „atsiliepia padariniais, ne iš karto vartojimui, o atsargų kaupimui“, sakė M. Draghi. Italija savo dujų atsargas pildė „gana sparčiai“ ir „jau sudarė 52 proc. atsargų“. Tačiau pasiūlos sumažėjimas didina kainas, o tai neišvengiamai apsunkins atsargų kaupimą, sakė jis.


„Gazprom“ tiekiant mažiau dujų didesnėmis kainomis, „Europa patiria didesnių sunkumų, o Rusija pelnosi lygiai tiek pat, kiek anksčiau, jei ne daugiau“, sakė M. Draghi.


„Tai yra (Rusijos) strategija, kurią (...) reikia pripažinti ir su ja kovoti“.


Daugiau >>