Specialisto patarimai: kokia stogo danga tinkamiausia?

Specialisto patarimai: kokia stogo danga tinkamiausia?


Vienas svarbiausių namo elementų yra stogas. Tebesitęsiant statybų bumui daugeliui būsimų naujakurių kyla klausimų kokią stogo dangą pasirinkti, kad ji būtų patikima ir nesunkiai prižiūrima. Šios srities specialistas Nerijus Leskauskas dalinasi patarimais, ne tik kuri stogo danga yra geriausia, tačiau ir kaip laiku pastebėti, kad stogui būtinas remontas.


Profiliuota skarda — geriausias pasirinkimas


„Didelė dalis klientų ieško stogo dangos kuri būtų nebrangi ir lengvai montuojama. Pagal šiuos kriterijus siūlome rinktis profiliuotą skardą, kuri beje yra labai populiari“, - apie klientų pageidavimus pasakojo N. Leskauskas, prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusios parduotuvės „Skardvila“ atstovas.


Nepaisant žemos kainos, profiliuota skarda yra kokybiškas ir ilgaamžis pasirinkimas. „Profiliuota skarda pasižymi puikiu atsparumu atmosferos veiksniams, UV spinduliams bei aukštai temperatūrai. Danga taip pat yra padengta cinko sluoksniu, kuris yra geriausia apsauga nuo korozijos. Dangos montavimas ypač paprastas, todėl nesunkiai stogą galėsite susimontuoti patys“, - teigia pašnekovas.

REKLAMA


Įrengiant stogą svarbu nepamiršti ir papildomų elementų


Pasirūpinus stogo danga vertėtų nepamiršti ir papildomų elementų, kurie turėtų būti įrengti. „Ant stogo reiktų tvirtinti saugos elementus. Stogo tvorelės, kopėčios, tilteliai ne tik palengvins stogo priežiūros ar apžiūros darbus, tačiau taip pat jausitės saugiau“, - sako pašnekovas.


Taip pat svarbu nepamiršti ir sniego daromos žalos. „Reiktų įrengti ir sniego gaudykles ar užtvarus. Krintantis sniegas gali sužeisti žmones, apgadinti automobilius ar sunaikinti dekoratyvinius augalus. Šie stogo elementai padės apsisaugoti nuo nelaimių“, - teigia specialistas.


Svarbiausia laiku nustatyti defektą


Ankstyvas defektinių vietų nustatymas leidžia greičiau ir pigiau išspręsti bėdą.


„Stogo apžiūrą būtina atlikti kas metus. Reikia atkreipti dėmesį ar dangos plokščių sankirtoje nėra delaminacijos, ar paviršiuje nėra matomų duobių ar įdubimų. Jei minkštoje dangoje matomos pūslės reiškia tai vietos kur po danga jau prasiskverbė vanduo. Taip pat reikia patikrinti ar nėra mechaninių pažeidimų, įtrūkimų, įplyšimų, deformacijų“, - vardijo N. Leskauskas.

REKLAMA


Dažniausiai remonto reikalauja bituminė danga


Nerijaus Leskausko teigimu remonto darbų poreikis dažniausiai atsiranda dėl bituminio sluoksnio sunaikinimo. „Dėl to sumažėja hidro ir garų barjerinės savybės, o tai reiškia, kad vanduo iš išorės pradeda tekėti į namo vidų“, - teigia vyras.


Mažesnės apimties stogo remonto darbais galite pasirūpinti patys, tačiau kapitaliniam stogo remontui vertėtų kreiptis į profesionalą.


„Stogo remonto metu įrengiami dangos lopai kritinėse vietose arba dangos keitimas. Atliekant avarinį stogo dangos remontą rekonstruojama nuo 5 proc. iki 20 proc. stogo ploto. Esant didesniems pažeidimams rekonstruojamas plotas gali siekti iki 40 proc. Jei pažeidimai apima daugiau nei 40 proc. reikalingas kapitalinis remontas, kurio metu reikia pakeisti didžiąją dalį arba visą stogo dangą“, - pasakoja specialistas.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)