Augintinių kailio priežiūra žiemą: ką turėtų žinoti kiekvienas šeimininkas?

Augintinių kailio priežiūra žiemą: ką turėtų žinoti kiekvienas šeimininkas?


Keturkojus nuo šalčio apsaugantis storesnis kailis ne vienam šeimininkui tampa galvos skausmu, o pačiam gyvūnui, kartais, ir ligų priežastimi. Gyvūnų priežiūros specialistai pastebi, kad neteisinga augintinio kailio priežiūra priverčia ne tik dažniau tvarkytis namus, bet ir apsilankyti pas veterinarą. Purvas bei kenkėjai tampa ligų priežastimi, tačiau to galima išvengti išsiugdžius kelis priežiūros įpročius.


Prieš žiemą – pasiruošimo procedūros


Atėjus žiemai pasivaikščiojimų laikas neretai sutrumpėja, o kartu sumažėja ir gyvūnams skirtų grožio procedūrų skaičius. Tačiau KIKA gyvūnų grožio specialistė ir kirpėja Kamilė Ausmanė atkreipia dėmesį, kad augintinio kailio priežiūra šaltuoju metų laiku yra tokia pat svarbi, kaip ir vasarą, kai maudynės vyksta ne tik namuose, bet ir lauke.


„Atšalus orams augintinio kailis su pagrindiniais iššūkiais susiduria būtent pasivaikščiojimų metu. Dėl sniego ar vandens balų keturkojo kailis sušlampa, išsitepa ir kaupia purvą. Situacija dar labiau komplikuojasi atsiradus sąvėloms, kurias iššukuoti ir išvalyti būna itin sunku. Jei auginate šunį, žirklutėmis iškirpkite plaukus esančius tarp pirštų. Tokiu būdu sniegas, purvas ir druska ne taip kibs prie pėdučių bei sukels mažesnį diskomfortą augintiniui", – įžvalgomis dalinasi K. Ausmanė.

REKLAMA


Specialistė atkreipia dėmesį, kad ties kailio pašalinimu iš tarpupirščių pasiruošimas žiemai neapsiriboja. Ilgesnio plauko keturkojų kailį dar prieš žiemą reikėtų patrumpinti, nes pernelyg ilgas kailis sudarys sąlygas kauptis purvui ir įvairiems nešvarumams, o kasdienė priežiūra taps sudėtingesnė ir pareikalaus daugiau laiko. Taip pat svarbu, jog augintinio nagai būtų tinkamo ilgo, kad šis galėtų stabiliai įsikibti į slidų paviršių. Pagaliau, apsaugoti keturkojo kailį nuo purvo, drėgmės arba šalčio gali padėti ir gyvūnams skirti drabužiai. Juos reikėtų rinktis atsižvelgiant į augintinio veislę bei kailio ilgį.


Priežiūrai – tik pritaikytos priemonės


Reikėtų prisiminti ir tai, jog žiemą augintinių plaukai išsausėja, yra labiau linkę lūžinėti bei praranda savo gyvybingumą. Tai lemia žvarbus ir sausas oras, todėl nusprendus augintinį maudyti reikėtų rinktis priežiūros priemones ir šampūnus pagal jo odos ir kailio tipą.

REKLAMA


„Šampūnas privalo giliai išvalyti kailį, pašalinti nešvarumus, tačiau neerzinti augintinio odos. Renkantis tinkamą priemonę svarbu atkreipti dėmesį, ar jo sudėtyje nėra silikonų ar parabenų bei ieškoti natūraliai drėkinančių ingridientų. Pavyzdžiui, puikiai tinka traukmedžių sviestas. Kartu su šampūnu būtina naudoti ir plaukų kondicionierių, kuris giliai drėkina plauką, nes prie tinkamai sudrėkinto kailio mažiau limpa nešvarumai. O jei augintinio plaukas ilgas, linkęs pūstis ir sunkiai išsišukuoja papildomai reikėtų naudoti balzamą", – pataria KIKA gyvūnų grožio specialistė ir kirpėja.


Pašnekovė priduria, jog keturkojų savininkai gali pastebėti, kad žiemos laikotarpiu augintinio kailis tampa problemiškesnis ne tik dėl atšalusio oro lauke, bet ir dėl pasikeitusio patalpų oro.


„Prasidėjęs šildymo sezonas namuose taip pat gali neigiamai veikti augintinių kailį. Pavyzdžiui, jei auginate katę, galite pastebėti, kad jos kailis pradėjo elektrintis. Siekiant tai sumažinti, galite naudoti purškiamus kondicionierius, kurie suteiks antistatinį efektą. Tuo tarpu auginantys papūgas šildymo laikotarpiu turėtų leisti joms 3–4 kartus per savaitę pasiturkšti maudykloje arba galima jas apipurkšti gėlių purkštuku", – sako K. Ausmanė.


Dėmesys mitybai ir vitaminams


Specialistė pabrėžia, kad kailio kokybei bei šėrimuisi įtakos turi ne tik temperatūra, bet ir pasirinktas pašaras. Anot jos, labai svarbu atkreipti dėmesį, jog gyvūnas su maistu gautų supermaisto kategorijos ingredientų. Pavyzdžiui, kailio, odos bei nagų būklei užtikrinti puikiai tiks kokosų aliejus.„Gali būti, kad gyvūnas su maistu negauna pakankamai reikalingų maistinių medžiagų, dėl to svarbu rinktis aukščiausios kokybės, specialiai gyvūnams skirtą pašarą. Taip pat šėrimąsi gali paskatinti ir ligos, nusilpęs imunitetas bei žmonėms skirtos kosmetikos naudojimas", – aiškina KIKA gyvūnų grožio specialistė ir kirpėja.


Abejojančius dėl pakitusio augintinio kailio arba kurį laiką susiduriančius su kailio šėrimosi problema pašnekovė ragina kreiptis į srities profesionalus. Apžiūrėję augintinį, jie gali padėti atrasti tinkamiausią problemos sprendimo būdą arba atlikti būtiniausias kailio ir odos priežiūros procedūras.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)