Po lietingos nakties diena bus vėsi

Po lietingos nakties diena bus vėsi


Naktį per Lietuvą praslinko labai aktyvūs ciklono debesys su smarkiu lietumi ir perkūnija. Gausiausiai prilijo Druskininkuose, Vilniuje ir Varėnoje – 34-41 mm. Taip pat smarkaus lietaus būta Kaišiadoryse, Trakuose, Elektrėnuose, Kazlų Rūdoje, Jonavoje, Kaune, Birštone.


Nemažai lietaus kliuvo ir šiaurės rytiniams rajonams, tik Vakarų Lietuvoje ši naktis buvo sausa, čia lietus atkeliavo tik pirmadienio rytą, LRT Radijui sakė sinoptikė Edita Gečaitė.


Pasak jos, lietus buvo smarkus, liūtinis, iškrito nemaži jo kiekiai, bet stichinio rodiklio jis nepasiekė. Pavyzdžiui, Vilniuje prilijo iki 36 mm.


Pirmadienį pagrindiniai lietaus debesys slinks per vakarinius ir šiaurinius rajonus. Drėgniausia bus pirma dienos pusė, o vėliau jau atsiras ir pragiedrulių, pasitaikys tik trumpalaikis lietus.


Pietryčiuose, taip pat ir Vilniuje dieną lietaus bus gerokai mažiau nei naktį. Didžiąją dienos dalį išliks apniukę, o vakare jau turėtų atsirasti ir pragiedrulių, sakė sinoptikė. Temperatūra kils nelabai aukštai – daug kur iki 16-18 laipsnių šilumos.