Siūloma leisti savivaldybėms finansuoti socialinę globą asmenims su sunkia negalia

Siūloma leisti savivaldybėms finansuoti socialinę globą asmenims su sunkia negalia


Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė siūlo sudaryti galimybę savivaldybėms jų biudžeto lėšomis prisidėti prie socialinės globos asmenims su sunkia negalia finansavimo.


Kartu su kitais Seimo Laisvės frakcijos nariais ji įregistravo tai numatančias Socialinių paslaugų įstatymo pataisas.


Jeigu Seimas pritartų, socialinė globa asmenims su sunkia negalia būtų finansuojama ne tik iš valstybės biudžeto dotacijų savivaldybių biudžetams, bet ir savivaldybės taryba savo sprendimu turėtų teisę tai finansuoti iš savivaldybės biudžeto lėšų.


M. Ošmianskienė tikisi, kad įstatymo pakeitimai paskatins socialinės globos paslaugų plėtrą savivaldybėse, pagerės šių paslaugų prieinamumas.


„Poreikis asmenims su sunkia negalia gauti jų individualius poreikius atitinkančias socialines paslaugas kasmet tik auga, taip pat auga ir poreikis valstybės biudžeto dotacijoms savivaldybių biudžetams, kuriomis finansuojamos socialinės globos paslaugos asmenims su sunkia negalia“, – dokumento aiškinamajame rašte sako M. Ošmianskienė.

REKLAMA


Jos duomenimis, 2024 metais socialinės globos asmenims su sunkia negalia finansavimo poreikis buvo nepatenkintas 33,1 mln. eurų.


Išvadą įstatymo pataisų projektui pateikęs Seimo kanceliarijos Teisės departamentas mano, kad socialinės globos asmenims su sunkia negalia finansavimas turi būti užtikrinamas iš valstybės biudžeto lėšų. Jie primena, kad pagal Vietos savivaldos įstatymą tai yra valstybinė (valstybės perduota savivaldybėms) funkcija.


Anot Seimo teisininkų, pasiūlytos įstatymo nuostatos nedera su 2024 m. liepos 1 d. įsigaliosiančiu Socialinių paslaugų įstatymu, kuriame yra nustatyta, kad socialinė globa asmenims su sunkia negalia nefinansuojama iš savivaldybės biudžeto lėšų.


Dėl pasiūlyto reguliavimo Seimo Teisės departamentas pataria gauti Vyriausybės išvadą, taip pat pasitarti su Lietuvos savivaldybių asociacija.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)