Politinės partijos galės apmokėti ir baudas dotacijos lėšomis

Teodoras Biliūnas/BNS


Seimas atmetė įstatymo pataisas, kuriomis buvo siūloma uždrausti politinėms partijoms valstybės biudžeto lėšomis sumokėti joms skirtas baudas.


Ketvirtadienį tai numatančios Politinių organizacijų įstatymo pataisos pateikimo stadijoje nesulaukė parlamentarų pritarimo. Už jas balsavo 33 Seimo nariai, prieš buvo 25, susilaikė 22. Seimo nariai nesutiko, kad projektas būtų tobulinamas ir nutarė jį atmesti.


Pateikdama projektą Seimo narė Agnė Širinskienė tvirtino, kad partijoms skirtų baudų apmokėjimas dotacijos lėšomis nėra sąžiningas mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimas.


„Politinės partijos, kuomet joms skiriamos baudos už neteisėtą veikimą, yra linkusios sumokėti jas lėšomis, kurios skirtos teisėtai partijų veiklai finansuoti. Be abejo, toks mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimas, o dotacija yra jų pinigai, nuvilia ir pačius mokesčių mokėtojus. Įstatymo pataisos orientuotos į ateityje galimas situacijas, kad dotacijos negalėtų būti panaudotos apmokėti baudas, kurias partijos gauna už padarytas nusikalstamas veikas“, – pristatydamą projektą sakė A. Širinskienė.

REKLAMA


Jos nuomone, partijos galėtų apmokėti baudą pvz. iš savo surenkamo nario mokesčio arba lėšomis, kurias gyventojai paaukoja partijai, pvz. skirdami gyventojų pajamų mokesčio  (GPM) dalį.


Šiuo metu įstatymas leidžia politinėms partijoms baudų apmokėjimui panaudoti valstybės asignavimus.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)