Vilniuje bus atnaujinta dažais užtepta LGBTQ+ spalvų perėja

Vilniuje bus atnaujinta dažais užtepta LGBTQ+ spalvų perėja


Vilniaus miesto savivaldybė nutarė atnaujinti pilkais dažais savaitgalį suniokotą vaivorykštės spalvų perėją Vilniuje.


„Savivaldybė priėmė sprendimą atstatyti perėją ir nudažyti ją iš naujo vaivorykštės spalvomis“, – patvirtino Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.


„Dėl laiko dar nesame konkrečiai nusprendę, kada ją atnaujinsime. Bet tai bus artimiausiu metu“, – pažymėjo jis.


Pastarąjį perėjos atnaujinimą inicijavusi Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Ieva Dirmaitė sako jau bendravusi su savivaldybės administracija dėl perėjos atnaujinimo darbų.


„Savaitgalį jau bendravome su administracija dėl tolimesnių veiksmų. Jei nepavyks kitomis priemonėmis grąžinti instaliacijos spalvų, tikiuosi, bus svarstomos ir kitos galimybės, tarp jų ir perdažymas. Ši meninė instaliacija pirmiausiai yra apie miesto atvirumą visiems, pagarbą kiekvienam žmogui, įvairovę. Tos krypties kviečiu laikytis ir toliau“, – Eltai perduotame komentare sakė I. Dirmaitė.

REKLAMA


„Iš tiesų liūdna, kad vis dar yra per daug vietos neapykantos kalbai. Ši vandalizmo akcija, deja, yra to pavyzdys. Manau, kad tą energiją galima kur kas geresniems darbams nukreipti – bus daugiau naudos visiems“, – apgailestavo Vilniaus miesto tarybos narė.


Šeštadienį vakare Vilniuje pilkais dažais aplieta LGBTQ+ vėliavos spalvomis nudažyta pėsčiųjų perėja Pylimo gatvėje.


Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VAVPK) duomenimis, incidentas įvyko 20 val. 15 min., neteisėtą veiksmą atliko 1976 m. gimęs vyras.


Vyras buvo sulaikytas, pirmadienį jis turės atvykti į Vilniaus miesto trečiąjį policijos komisariatą. Dėl įvykio policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį.


Šeštadienį sostinėje taip pat vyko LGBTQ+ bendruomenės protesto eitynės „Vilnius Pride 2023: vis dar einam“ bei nedidelis prieštaringai vertinamo visuomenės veikėjo Antano Kandroto-Celofano kontraprotestas.


Pastarąjį kartą Pylimo gatvėje esanti LGBTQ+ vėliavos spalvų perėja buvo atnaujinta praėjusį pirmadienį.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 28 (2024)

    Savaitė - Nr.: 28 (2024)