I. Šimonytė: „Problema yra ne prezidento nuomonė, o tai, kad ne visą laiką suprantu, kokia ta nuomonė yra“

I. Šimonytė: „Problema yra ne prezidento nuomonė, o tai, kad ne visą laiką suprantu, kokia ta nuomonė yra“


Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pažymi, kad ne visais klausimais prezidentas Gitanas Nausėda iš karto turėtų pateikti aiškią savo nuomonę, tačiau didžiausia problema, Vyriausybės vadovės teigimu, yra tai, kad ji apskritai ne visada aiškiai gali suprasti, kokią poziciją vienu ar kitu klausimu užima šalies vadovas.


„Man atrodo, kad problema yra ne prezidento nuomonė, o tai, kad aš ne visą laiką iki galo suprantu, kokia ta nuomonė yra“, –  pažymėjo I. Šimonytė.


Lrytas.tv laidoje „Ne spaudai“ buvo aptariama situacija, kai šalies vadovas apsilankė Rietave esančiame restorane „Pasaulio pakrašty“, kuris anksčiau skleidė prieš galimybių pasą nukreiptas žinutes.


Premjerė mano, kad G. Nausėda iš tiesų galėjo nežinoti tokios informacijos.. Visgi kažkas iš Prezidentūros komandos, I. Šimonytės įsitikinimu, turėjo būti susipažinę su tokiais restorano savininkų komunikacijos pasirinkimais.


„Mes čia dabar sėdėsime ir spekuliuosime, žinojo prezidentas ar nežinojo... Galiausia prezidentas galėjo nežinoti, kaip ir sveikatos apsaugos ministras su tais nelemtais „Kitokiais pasikalbėjimais“ ir nepažymėjimu. Ministras tikrai galėjo nežinoti, bet kažkas žinojo, kad padarė netinkamai. Tai čia irgi kažkas žinojo, kad taip atsitiko, o tą tinkamumą kiekvienas vertina pagal savo vertybes“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA


Premjerės vertinimu, toks šalies vadovo veiksmas gal ir nepakeitė jau nusprendusių pasiskiepyti žmonių nuomonės, tačiau sustiprino įsitikimus tų, kurie jau prieš tai abejojo vakcinacijos nauda.


„Turbūt, kad žmonėms, kurie abejoja ar nelinkę įsiklausyti, ar galvoja, kad čia yra didelis sąmokslas ir kažkas panašaus, tai jiems tai gal pridėjo papildomą argumentą.


Kad tai kažkaip fataliai lėmė, jog kažkas ėjo skiepytis ir apsisuko ant kulno, grįžo tą pačią minutę, tai turbūt, kad ne, bet manau, kad žmonėms, kurie apskritai nepasitiki visa situacija, susijusia su pandemija, mano kad čia Vyriausybė perdeda, nėra taip blogai, turi kažkokių interesų ragindama žmones skiepytis, tai gal tiems žmonėms tą jų įsitikinimą pastiprino“, –  samprotavo I. Šimonytė.