Prezidentas A. Dulkiui mato du kelius: arba pasiekia „persilaužimą“, arba traukiasi

Prezidentas A. Dulkiui mato du kelius: arba pasiekia „persilaužimą“, arba traukiasi


Prezidentas nemano, kad „valstiečių“ planai inicijuoti interpeliaciją premjerei Ingridai Šimonytei turi politinį pagrindą. Tačiau, pažymi valstybės vadovas, kritikos dėl pandemijos sukeltos krizės valdymo sulaukiantis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys turi tik du kelius. Vienas iš jų, G. Nausėdos teigimu, yra trauktis iš posto, nes būtent ministras, pažymi jis, yra atsakingas už prastą epidemiologinę situaciją šalyje.


„Visi puikiai suprantame, kad už kiekvienos srities veiklą yra atsakingas toje srityje dirbantis ministras. Dėl susirgimų skaičiaus, dėl pasiskiepijimų skaičiaus per praėjusią savaitę praradome 150 gyvybių, ir tai yra daugiau nei blogai. Labai bloga. Tad klausimas yra labai paprastas...


Yra du keliai ministrui: arba jis pasako, kad jis žino, kaip pasiekti persilaužimą, nes šiuo metu Lietuvos padėtis yra prasčiausiapagal susirgimus ir trečioje vietoje nuo galo pagal mirtingumą. Arba, jei jis nemato kelių, kaip tai padaryti, jis tiesiog sąžiningai prisipažįsta ir tiesiog nepaima įkaitais – šiuo atveju mes kalbame apie Vyriausybę“, – penktadienį žurnalistams Mažeikiuose sakė G. Nausėda, pridurdamas, kad ministro likimas yra premjerės valioje.

REKLAMA


„Manau, kad tai pirmiausiai yra premjerės sprendimas. Jeigu premjerė šiandien nepriima šio sprendimo, ponas Dulkys, jeigu jis pripažįsta, kad jam sunkoka susitvarkyti, gali padėti premjerei. Kelias labai paprastas“, – sakė G. Nausėda.


G. Nausėda skeptiškai vertina interpeliacijos I. Šimonytei idėją: nematau valios suformuoti alternatyvią Vyriausybę


Prezidentas nemano, kad „valstiečių“ planai inicijuoti interpeliaciją premjerei Ingridai Šimonytei turi politinį pagrindą.


Šalies vadovo teigimu, nepakanka vien noro skelbti interpeliaciją premjerei. Pasak jo, būtina turėti tiek politinę valią, tiek realią galimybę suformuoti alternatyvią Vyriausybę.


„Seimas skelbia interpeliaciją ministrams, kitiems pareigūnams. Visada skelbiant interpeliaciją reikia turėti galvoje, kas bus po šios interpeliacijos.


Šiandien aš kol kas nematau arba bent jau niekas nedemonstruoja tokios politinės valios suformuoti kažkokią alternatyvią Vyriausybę.

REKLAMA


Tai turime turėti omenyje, nes priešingu atveju kalbėjimas apie interpeliacijas yra tiesiog politinės situacijos destabilizavimas, nepasiūlant kažkokių konstruktyvių kelių, kaip iš tos galimos politinės krizės išsivaduoti“, – Mažeikiuose žurnalistams sakė prezidentas.


Pastaruoju metu Vyriausybės darbą šalį ištikusių krizių metu itin aktyviai kritikuoja opoziciniai „valstiečiai“. Pasak jų, atsakomybę dėl pandemijos valdymo ir kitų klausimų turėtų prisiimti premjerė, kuriai ir žada rengti interpeliaciją.