Epidemiologinę situaciją įvertinęs A. Dulkys: laikas Vyriausybei kalbėtis apie naujas priemones

Epidemiologinę situaciją įvertinęs A. Dulkys: laikas Vyriausybei kalbėtis apie naujas priemones


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad pastaroji savaitė buvo išskirtinė ne tik dėl padidėjusių skiepijimosi nuo koronaviruso tempų, tačiau ir dėl ligoninėse sparčiai besipildančių COVID-19 lovų užimtumo. Ministro teigimu, tendencijos rodo, kad šios savaitės pabaigoje bus pasiektas 250 COVID-19 lovų užimtumas, todėl, pasak jo, Vyriausybė trečiadienį turės diskutuoti apie naujas pandemijos valdymo priemones.


„Praėjusi savaitė buvo išskirtinė dviem dalykais. Mes per pastaruosius du mėnesius turėjome geriausią savaitę skiepijimosi mastais, (...) pirmu skiepu skiepijosi vidutiniškai 9 tūkst. žmonių per dieną. Tai yra ne taip gerai, kaip norėtųsi, bet tai vis tiek yra žymiai geriau, negu buvo pastaruosius du mėnesius“, – „Žinių radijui“ teigė A. Dulkys.


„Bet kita žinutė yra ta, kad maždaug kiekvieną dieną užsipildydavo po 20 papildomų COVID-19 lovų ir taip vidutiniškai visą savaitę. Jeigu mes praeitą savaitę pradėjome nuo 100 lovų, tai pasitikome vakar jau dieną su 184“, – taip pat akcentavo jis.

REKLAMA


Ministro teigimu, dėl didėjančio COVID-19 lovų užimtumo Vyriausybė trečiadienį turės diskutuoti apie naujas pandemijos valdymo priemones.


„Tai, be abejo, šį trečiadienį jau pats laikas Vyriausybei ir kalbėtis, nes, matyt, savaitės pabaigoje turėsime ir 250, o gal ir daugiau užimtų COVID-19 lovų“, – sakė A. Dulkys.


Bus sudaryta galimybė „miksuoti“ COVID-19 vakcinas


A. Dulkys teigia, kad jau artimiausiomis dienomis gyventojams bus sudaryta galimybė „miksuoti“ COVID-19 vakcinas.


„Tokią galimybę tikrai sudarysime ir artimiausiomis dienomis apie ją paskelbsime“, – „Žinių radijui“ teigė A. Dulkys.


„Nes yra įvairiausių situacijų, kai žmonės pasiskiepija, tarkime, užsienyje pirma doze ir galbūt ten tuo metu tik toks variantas buvo įmanomas. Tačiau tyrimai rodo, kad kai kurias vakcinas jau galima miksuoti, yra įvairių nuomonių, kad gal net ir geresnis efektas yra“, – paaiškino ministras.


Šiuo metu pirmoji ir antroji COVID-19 vakcinų dozės turi būti to paties gamintojo. Lietuvoje yra skiepijama „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“), „Moderna“, „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) ir „Janssen“ vakcinomis.