A. Armonaitė: pandemija plinta tarp nepasiskiepijusių žmonių, todėl Galimybių pasas turės sugrįžti

A. Armonaitė: pandemija plinta tarp nepasiskiepijusių žmonių, todėl Galimybių pasas turės sugrįžti


Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė atkreipia dėmesį, kad epidemiologinės tendencijos rodo, jog Lietuva greičiausiai vėl pasieks 300 COVID-19 pacientų ligoninėse skaičių, todėl Galimybių pasas, pasak jos, vėl turės būti įvestas.


„Viskas rodo, kad mes pasieksime. Ir, man atrodo, reikia sakyti tiesą ir tiesa yra tokia: pandemija yra čia, ji plinta tarp nepasiskiepijusių žmonių ir Galimybių pasas, jeigu niekas reikšmingai nesikeis, turės sugrįžti“, – „Žinių radijui“ teigė A. Armonaitė.


Pasak ministrės, nepaisant to, kad šiuo metu Galimybių pasas šalyje yra beveik nenaudojamas, vis dėlto šis techninis įrankis yra visiškai paruoštas naudojimui.


„Galimybių pasas kaip techninis įrankis yra visiškai paruoštas, jis veikia, žmonės jį gali išsiimti. Dabar tik, kadangi mes prieš vasarai prasidedant atlaisvinome labai daug veiklų, tai jis tiesiog nėra įveiklintas“, – sakė A. Armonaitė.


„Kadangi mes šiandieną neturime karantino, turime tik ekstremalią situaciją, Galimybių pasas iš esmės yra „išjungtas“ iš absoliučios daugumos veiklų ir tik renginiams yra paliktas“, – paaiškino ji.

REKLAMA


Visgi ministrė džiaugiasi, kad Lietuva buvo viena pirmųjų valstybių Europos Sąjungoje, kuri Galimybių pasą įsidiegė.


„Aš manau, kad tai yra labai gerai, aš manau, kad tai yra mūsų pasiekimas“, – sakė A. Armonaitė.


„Galimybių pasas, jo pati pirminė funkcija buvo, yra ir išliks, kad mes savo visiškai gyvenimo neuždarytume. Tie, kas turi skiepą, kad jie galėtų gyventi, dirbti, veikti ir pan.“ , – patikino ji.


Lietuvoje nustatyta 211 naujų koronaviruso infekcijos atvejų, mirčių nefiksuota


Praėjusią parą, pirmadienį, Lietuvoje nustatyta 211 naujų COVID-19 infekcijos atvejų, nemirė nė vienas žmogus, antradienį pranešė Statistikos departamentas. Bent viena skiepo dozę gavo 15 751 asmuo.


Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 281 284 žmonės (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 270 961).


Nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 viruso sukeltos ligos mirė 4411 žmonių.


Kaip skelbia Statistikos departamentas, paskutinių 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai – 195.


Naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu siekia 70,9 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas sudaro 2,2 proc., o galimai imunitetą įgijo jau 51,6 proc. asmenų.

REKLAMA


Iš viso iki šiol pasveiko 268 769 asmenys, šiuo metu serga – 1800.


Per parą epidemiologiškai ištirti 220 atvejų. Dėl rizikingo sąlyčio per parą izoliuoti 428 asmenys. Iš viso saviizoliacijoje šiuo metu yra 25 383 žmonės.


Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyta 9751 žmogus, antra – 6 000. Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuota 1 138 100 žmonių, panaudota 2 500 598 vakcinos.


Susirgo ir į ligonines praėjusią parą dėl COVID-19 ligos naujai paguldyti 18 žmonių. 12 naujų pacientų pradėti gydyti taikant deguonies terapiją.


Iš COVID-19 gydymui skirtos 296 lovų užimtos 95.


Praėjusią parą šalyje atliktas 5953 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, o iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 3 388 250. Taip pat per parą atlikta 7473 antigeno ir 243 antikūnų tyrimai.