I. Šimonytė: Galimybių pasas nėra Imuniteto pasas, tai yra papildoma priemonė, rodanti, kad žmogus neserga

I. Šimonytė: Galimybių pasas nėra Imuniteto pasas, tai yra papildoma priemonė, rodanti, kad žmogus neserga


Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad Galimybių pasas būtų papildoma priemonė, kuri leistų žmonėms, dar neturintiems pilno imuniteto, tačiau turintiems dalinę vakcinaciją arba neigiamą COVID-19 testą, laisviau daryti tam tikras veikas.


Vyriausybės vadovė akcentuoja, kad turinčiais COVID-19 imunitetą galima laikyti tik tuos asmenis, kurie koronavirusu yra persirgę arba nuo jo pasiskiepiję.


„Imunitetas yra labai aiškus ir objektyvus dalykas, jis yra įgyjamas arba persirgus, arba baigus vakcinavimo programą. Tai tuo tikslu jau tam tikri palengvinimai Vyriausybės priimti ir vakar, kad žmonės, kurie turi imunitetą, galėtų aktyviau bendrauti, galėtų vienas pas kitą lankytis ir galėtų kai kuriomis kitomis veiklomis užsiimti kartu nekeldami vienas kitam rizikos“, – žurnalistams penktadienį teigė I. Šimonytė.


Premjerė atkreipia dėmesį, kad Galimybių pasas yra tam tikra papildoma patikros priemonė, rodanti, kad žmogus tuo metu COVID-19 liga neserga.


„Tai yra ne Imuniteto pasas, tai yra tam tikra patikra žmogaus, kad (...) tyrimai nerodo, kad jis šiuo metu serga, ir galbūt turėdamas neigiamą testą arba turėdamas ir tam tikrą dalinį vakcinavimą galėtų kažkokias papildomas veiklas laisviau daryti“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA


„Mes čia kalbame apie laikotarpį po gegužės 3 d., kada jau tarsi turėtų įsigalioti visi sprendimai, kuriuos Vyriausybė priėmė vakar“, – paaiškino ji.


I. Šimonytė: turgaviečių paviljonų atvėrimą bus galima svarstyti anksčiau, jei bus rastas sutarimas dėl griežtesnių kontrolės principų


Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė neatmeta, kad tuo atveju, jei turgaviečių atstovai ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) epidemiologai ras sutarimą dėl griežtesnių epidemiologinės kontrolės principų, būtų galima anksčiau svarstyti dėl paviljonų atvėrimo turgavietėse, kurių veikla šiuo metu yra apribota.


„Kadangi visi žmonės turi pasitestuoti prieš pradėdami darbą, visas laisvinimų planas buvo išdėliotas į dvi savaites, ir vakar posėdžio metu buvo sutarta, kad, jeigu asociacijos atstovai su SAM epidemiologais sutars kažkokį papildomą ar griežtesnį epidemiologinės kontrolės principų planą, galbūt galėtume jų atvėrimą svarstyti ir anksčiau“, – žurnalistams penktadienį sakė I. Šimonytė.

REKLAMA


Tiesa, premjerė akcentavo, kad tai priklauso ir nuo testavimo galimybių.


„Testuojant kiekvieną dieną po 20 tūkst. žmonių, papildomas tūkstantis ar keli tūkstančiai yra jau nemažas skaičius“, – teigė premjerė.


Vyriausybė ketvirtadienį apsisprendė nuo pirmadienio leisti veikti prekybos centrams, jų veiklą apribojant šeštadieniais ir sekmadieniais. Tuo metu likusią prekybą turgavietėse bus leidžiama atverti nuo gegužės 3 dienos. Šiuo metu jose negali veikti paviljonai.


Sureagavo į prezidento kritiką: negirdėjau, kad kas dar nebūtų kritikavęs dėl komunikacijos


Premjerė Ingrida Šimonytė sako nenustebusi sulaukusi prezidento Gitano Nausėdos kritikos jos vadovaujamam Ministrų Kabinetui. Žurnalistų penktadienį paklausta, kaip vertina šalies vadovo ketvirtadienį išsakytus teiginius apie nenuoseklią Vyriausybės komunikaciją, premjerė pažymėjo dar negirdėjusi, kad kas apskritai nebūtų dėl to kritikavęs jos vadovaujamo Ministrų Kabineto.


„Vertinu kaip ir visą kritiką dėl komunikacijos, negirdėjau, kad kas dar nekritikavo dėl komunikacijos“, – penktadienį žurnalistams sakė premjerė.


Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį teigė, kad pagrindinė Vyriausybės problema yra nenuosekli komunikacija dėl karantininių sprendimų.


„Mano nuomone, komunikacija būtų daug labiau nuosekli ir pasiekianti žmones, jeigu mes nustotume vieną kartą komentuoti tuos sprendimus, kurie dar nėra priimti“, – teigė G. Nausėda.


„Dabar pirmadienį ekspertai pasiūlo sprendimą, antradienį jis svarstomas, trečiadienį Vyriausybė savo posėdyje tą sprendimą priima. Pirmadienį, antradienį, trečiadienį jie keičiasi. Tai žmonės nebesupranta, kur yra tikrasis sprendimas, nes visi puola komentuoti tai, kas dar nėra galutinai iškepta“, – teigė šalies vadovas.