G. Landsbergis: rusiška „Sputnik V“ vakcina yra tuščias reikalas

G. Landsbergis: rusiška „Sputnik V“ vakcina yra tuščias reikalas


Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad Rusija šiuo metu yra paskiepijusi mažiau nei 10 proc. savo gyventojų, todėl šios valstybės pažadai suteikti užtektinai „Sputnik V“ vakcinų Europos Sąjungai, G. Landsbergio nuomone, šiuo metu nėra realiai įgyvendinami.


„Manau, kad tai yra tuščias reikalas visa ta „Sputnik“ vakcina. Matant, kiek jos realiai yra pagaminta, kokie yra Rusijos pajėgumai, kiek jie yra paskiepiję savo žmonių“,– trečiadienį „Žinių radijui“ sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) pirmininkas.


G. Landsbergio nuomone, Rusija šiuo metu neturi pakankamų pajėgumų pagaminti užtektinai vakcinų savo šalies gyventojų skiepijimui, todėl Kremlius, užsienio reikalų ministro manymu, Europos Sąjungai siūlo vakcinas, kurių pats gamintojas dar nepradėjo gaminti.


„Paskutinis skaičius, kurį mačiau, buvo 6 proc. tai pažadai skiepyti Europą ir pasaulį būtų geriausiai įtikinantys tuomet, kai Rusija savo piliečius pradėtų skiepyti ir būtų patvirtinta, kad tai efektyvu. Dabar akivaizdu, kad gamybos pajėgumų nėra ir bandoma tiesiog įtikinti kokius nors didesnius gerbėjus pasaulyje įsigyti vakciną, kurios realiai dar niekas nėra pradėjęs gaminti“,– tvirtino G. Landsbergis.

REKLAMA


Todėl, TS-LKD pirmininko nuomone, Vakarų valstybės pačios sugebės apsirūpinti Europos Sąjungoje arba JAV pagamintomis vakcinomis, o rusiškus skiepus, jo nuomone, naudos tik tos šalys, kurios galbūt norėtų palaikyti draugiškus diplomatinius santykius su Rusija.


„Mano įsitikinimas yra tas, kad vakarietiškos vakcinos Europai tikrai pakaks, ir visi turėsim galimybę pasiskiepyti arba ES, arba Amerikoje pagaminta vakcina, o „Sputnik“ galbūt naudos tie, kurie nori parodyt ypatingą prielankumą Rusijai“,– sakė G. Landsbergis.


G. Landsbergis: Lietuva pasirengusi atsakingai panaudoti ES skiriamas ekonomikos gaivinimo lėšas


Palyginti su Kinija ir JAV, Europos Sąjunga (ES), skirdama apie 750 mlrd. eurų COVID-19 pandemijos valdymui ir ekonomikos gaivinimui, gana ženkliai atsilieka nuo minėtų pasaulio ekonomikų skiriamų lėšų pandemijos padariniams mažinti, kurios siekia trilijonus. Visgi užsienių reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad šiuo atveju svarbiausias ne skiriamų pinigų kiekis, o veiksmingas jų panaudojimas.

REKLAMA


„Manau, kad šiandien turėtume kalbėti ne tiek apie pinigų kiekį, kuris yra skiriamas ekonomikos atsigavimui, nes tiek Europa, tiek JAV tikrai skiria didžiulius kiekius pinigų, o apie tai, kad tie pinigai turėtų būti panaudoti teisingai. Jie turėtų būti išleisti išmintingai, nes atspausdinti ir iššvaistyti nėra taip sunku, bet išleisti taip, kad būtų gauta nauda, kad ekonomika augtų ir kad būtų investuojama į tas sritis, kurios yra svarbiausios ateities ekonomikai – tai yra rimtas uždavinys“, – „Žinių radijui“ trečiadienį teigė ministras.


„Aš matau dideles Europos pastangas, kad tie pinigai būtų panaudoti labai efektyviai ir Lietuva, manau, tame taip pat atsakingai ir išmintingai dalyvauja“, – pridūrė G. Landsbergis.


JAV Kongresas kovo viduryje priėmė 1,9 trln. dolerių (1,6 trln. eurų) vertės prezidento Joe Bideno ekonomikos skatinimo paketą.