I. Šimonytė: Velykiniu laikotarpiu eismo kontrolė išliks

I. Šimonytė: Velykiniu laikotarpiu eismo kontrolė išliks


Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, Velykiniu laikotarpiu eismo judėjimas bus kontroliuojamas, kaip ir praėjusių švenčių metu.


„Judėjimo ribojimai atrodys taip, kaip atrodė per Kalėdas, ir kaip per savaitgalius atrodė. Institucijos ir kitos pajėgos klaus žmonių, judančių iš vienos savivaldybės į kitą, kokiu tikslu yra judėjimas ir, jeigu tai yra svarbi priežastis, žinoma, judėti bus leidžiama, tačiau tiems, kurie tokių svarbių priežasčių neturi, labai rekomenduočiau likti savo namų savivaldybėje“, – į visuomenę kreipėsi premjerė.


Vyriausybė, atsižvelgdama į tai, kad epidemiologinė situacija šalyje pablogėjo, kad yra stebimas koronaviruso viruso mutacijų plitimas, kad artėja šventinis laikotarpis, kai galimas didesnis asmenų judėjimas tarp savivaldybių ir dėl to kyla didesnė kontaktų rizika, nustatė asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimą nuo kovo 27 d. iki balandžio 5 d.


Nuspręsta leisti judėjimą tik tarp „žiedinių“ savivaldybių ir esant kitoms svarbioms priežastims.

REKLAMA


Vyriausybės sprendimu karantino režimas visoje Lietuvoje pratęsiamas dar vienam mėnesiui, iki balandžio 30 d.I. Šimonytė: srautų valdymo reikalavimų prekybos vietose laikomasi įvairiai


Padidėjus rizikai, jog žmonės ims būriuotis prekybos centruose prieš šventiniu laikotarpiu, premjerė Igrida Šimonytė sako, kad ir šiuo metu srautų kontrolė ne visuomet užtikrinama tokia, kokios norėtųsi. Visgi ji priduria, kad prieš imantis papildomų ribojimų situacija bus aptariama su prekybos įmonių vadovais.


„Tikrai dar reikia pasitarti ir pasikalbėti su ekspertais, taip pat ir su pačių įmonių atstovais. Visi suprantame, kaip atrodo prieš šventiniai laikotarpiai, ne kartą matėme: vienu metu daug žmonių nori būti toje pačioje vietoje. Prekybos plotai yra riboti, reikalavimų laikomasi, manau, įvairiai“, – po Vyriausybės posėdžio penktadienį teigė premjerė.


I. Šimonytė pažymėjo, kad su prekybos įmonių atstovais ketinama tartis dėl skrupulingo Vyriausybės nustatytų srautų ribojimo taisyklių laikymosi.


„Tikrai mažose įmonėse, kur yra labai aiškiai mažas plotas ir labai aiškiai parašyta, kiek vienu metu žmonių gali būti patalpose, reikalavimų daugiau mažiau laikomasi. Didesnėse erdvėse ta kontrolė ne visada būna tokia, kokios norėtume. Reikės tartis ir kalbėti, ar reikia papildomų riekalavimų, ar galime tiesiog susitarti dėl to, kad esamų reikalavimų būtų skrupulingai laikomasi“, – akcentavo ji.


I. Šimonytė: suprantame, kad pagrindinė rizika kyla ne iš to, kad veikia kirpyklos ar parduotuvės

REKLAMA


Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad pagrindinė rizika dėl augančių susirgimų skaičiaus kyla ne dėl veikiančių parduotuvių ar kirpyklų, o dėl žmonių kontaktų intensyvėjimo. Tuo metu sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad tuo atveju, jei pavyktų sumažinti sergamumą koronavirusu, būtų galima grįžti prie diskusijų, kaip atlaisvinti kitas veiklas.


„Veiklų uždaryti nesiūlome. Nors karantinas yra pratęstas, bet jis yra pratęstas dabar galiojančiomis sąlygomis. Suprantame, kad pagrindinė rizika kyla ne iš to, kad veikia kirpyklos ar parduotuvės, o iš žmonių kontaktų intensyvėjimo“, – spaudos konferencijoje sakė I. Šimonytė.


Ji pridūrė, kad daug verslų skrupulingai laikosi reikalavimų.


„Matome, kad daug verslų, ypač mažesniųjų, tikrai skrupulingai laikosi tų reikalavimų, kurie nustatyti veiklai vykdyti, ir esame jiems už tai labai dėkingi“, – sakė ministrė pirmininkė.


Pasak I. Šimonytės, su ekspertų taryba ir verslo asociacijomis bus aptariama, kokios papildomos saugumo sąlygos galėtų būti nustatytos, įvertinus tai, kad priešvelykinis laikotarpis apsipirkimų požiūriu gali tapti intensyvesnis.


„Labai norėčiau, kad mes išnaudotume švenčių laikotarpį, prieššventinį laikotarpį šiokiam tokiam stabtelėjimui ir tuo būdu padėtume patys sau sumažinti trečios bangos aukštį, kadangi tos bangos pasekmės bus ligoninių lovos, kurias reikės vis daugiau atiduoti COVID–19 gydymui, ypač galimai reanimacijos lovų, kurių skaičių papildyti nėra labai lengva, o tiksliau sakant, labai sunku“, – nurodė I. Šimonytė.A. Dulkys: jeigu sergamumas nustotų augti, galėtume sugrįžti prie diskusijų, kaip saugiai atverti kitas veiklos sritis


A. Dulkys sakė, kad panašu, jog didžiausią poveikį sergamumo rodikliams Lietuvoje daro koronaviruso atmainos.


„Jeigu manytume, kad atlaisvintos veiklos turėjo poveikį, matyt, būtume ėmęsi konkrečių priemonių. Panašu į tai, kad didžiausią poveikį daro į Lietuvą atkeliavusios atmainos, nes jos turi ir didesnį sklidimo greitį“, – sakė A. Dulkys.


„Vienintelė konkreti tikslinė priemonė yra mums tiesiog susikaupti ir tam tikrą ne tokį jau ilgą laiką paimti ir sumažinti visiems kontaktus“, – pridūrė ministras.


Jo teigimu, jeigu sergamumą pavyktų sumažinti, būtų grįžtama prie diskusijų, kaip saugiai atverti kitas veiklas.


„Dirbame su visais sektoriais prie papildomų ir kitų saugos priemonių. Jeigu pavyktų pasiekti rezultatą ir sergamumas sustotų augti, galėtume sugrįžti prie klausimų, kaip saugiai atverti kitas veiklos sritis, kurios šiuo metu dar nėra atvertos“, – sakė A. Dulkys.


Vyriausybė penktadienį nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio 30 dienos, atnaujinti judėjimo ribojimus tarp savivaldybių.


Šiuo metu leidžiama veikti kirpykloms, atskirą įėjimą iš lauko turinčioms parduotuvėms, galerijoms, muziejams.