A. Armonaitė apie ministrų tvirtinimo procedūrą: laikas nėra mūsų sąjungininkas

A. Armonaitė apie ministrų tvirtinimo procedūrą: laikas nėra mūsų sąjungininkas


Laisvės partijos pirmininkė ir kandidatė į ekonomikos ir inovacijų ministres Aušrinė Armonaitė pripažįsta, kad centro dešinės koalicijos partneriams po prezidento verdikto dėl kandidatų į ministerijas sąrašo gali tekti koreguoti pasiskirstytas atsakomybių sritis. Visgi, tikisi politikė, kad tai yra tik teorinė tikimybė, o jei taip ir nutiktų, tęsia A. Armonaitė, lieka tikėtis, kad prezidentas atmes tik kelias kandidatūras.


„Yra tokia tikimybė, kad, pavyzdžiui, jeigu yra ne iki galo tinkama kandidatūra kokioje nors srityje x, tai galbūt kita partija turi geresnį kandidatą į tą sritį x. Ir ta (partija – ELTA), kuri turėjo galimybę deleguoti į ministeriją savo atstovą, jai galbūt sunkiai gali sektis surasti kitą kandidatą. Aš tikiuosi, kad tokios teorinės galimybės nebus. Tikiuosi, kad kuo daugiau ministrų bus patvirtinta“, –  „Žinių radijui“ trečiadienį sakė A. Armonaitė.  


Būtent Laisvės partijos deleguota kandidatė į teisingumo ministres Evelina Dobrovolska ir į susisiekimo ministrus siūlomas Kasparas Adomaitis po susitikimų su prezidentu Gitanu Nausėda susilaukė kritikos.

REKLAMA


Prezidentūrai antradienį pakartojus, kad jai pateiktame kandidatų į ministrus sąraše netinka kelios pavardės, paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė užsiminė, kad prezidentui atmetus kurį nors kandidatą į ministrus, centro dešinės koalicijos partijoms gali tekti koreguoti pasiskirstytas atsakomybių sritis.


Jei taip atsitiktų, trečiadienį kalbėjo A. Armonaitė, lieka tikėtis, kad bus atmesti tik keli ministrai.


„Aš tikiuosi, kad nereikės to daryti. Egzistuoja tik teorinė galimybė. Juk nebus taip, kad pusė kabineto bus atmesta. Aš tikiuosi, kad mes kalbame apie nedaug pavardžių“, – sakė A. Armonaitė, primindama, kad prezidentas savo verdiktą dėl viso pretendentų į ministerijas sąrašo žadėjo pateikti penktadienį.


„Reikia laukti penktadienio, kada mes galėsime matyti visą paveikslą ir pasitarti“, – pridūrė ji, pripažindama, kad laiko, skirto Ministrų Kabineto ir Vyriausybės programos patvirtinimui Seime, lieka vis mažiau.

REKLAMA


„Laikas nėra mūsų sąjungininkas, bet mes gerbiame tą procesą, kuris turi įvykti. Tad lauksime nuomonės“, – sakė A. Armonaitė.


Antradienį prezidentas G. Nausėda ir I. Šimonytė susitiko aptarti kandidatų į ministrus. Po susitikimo Prezidentūra tvirtina, kad sutarta ieškoti naujų, šalies vadovui neįtikusių, kandidatų, tačiau, I. Šimonytės teigimu, tokio susitarimo nėra.


A. Armonaitė apie paramą verslui: reikia kuo greičiau įgyvendinti tai, kas suplanuota


Aušrinė Armonaitė abejoja, ar visos institucijos, kurios yra atsakingos už paramos verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19 pandemijos, skyrimą, dirba pakankamai greitai. Ji taip pat priduria, kad prioritetas skiriant paramą šiuo metu turėtų būti laikas.


„Mums reikia greičiau suktis, greičiau derintis su Europos Komisija (EK) ir t.t. Manau, kad dabartiniai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministrai iš tiesų daro viską, ką jie gali, negalime nubraukti tų žmonių darbo. Tačiau ar kitos institucijos, rengdamos įvairius aprašus, nutarimus ir visus kitus dalykus, reikalingus šiems procesams, ar jos sukasi greitai – aš, tiesą sakant, turiu labai didelių abejonių“, – „Žinių radijui“ trečiadienį teigė A. Armonaitė.


„Turime 2 tūkst. atvejų kone kasdien, ir nepanašu, kad galėsime atidaryti tam tikras verslo rūšis dar kurį laiką. Suktis reikėtų greičiau. To mes ir prašysime“, – pridūrė ji.A. Armonaitė taip pat pažymėjo, kad kuo greičiau reikėtų įgyvendinti tas paramos verslui priemones, kurios jau yra suplanuotos.


„Situacija neeilinė. Žinoma manau, kad su socialiniais partneriais reikia konsultuotis, tik dabar, matyt, reikia tai, kas jau yra suplanuota kuo greičiau įgyvendinti“, – sakė ji.


Anot kandidatės į ministres, šiuo metu biudžete tam tikro pobūdžio paramai verslui numatyta mažiau lėšų nei iš tiesų reikalinga. Ji teigė, kad tikisi, jog naujoji valdžia turės galimybę jas papildyti.


„Biudžete subsidijų priemonėms yra numatyta 150 mln. eurų, o jų poreikis – 205 mln. eurų. Paskoloms yra numatyta 30 mln. eurų, kai poreikis yra apie 100 mln. eurų (...). Mes, matyt, turėsime galimybę papildyti kai kurias priemones, bet man prioritetas yra laikas. Galbūt geriau, kad jos ir ne tokios tobulos, ir socialiniai partneriai turės pastabų joms, bet kad jos pasiektų verslą“, – tikino ji.