A. Veryga siūlo ankstinti mokinių žiemos atostogas

A. Veryga siūlo ankstinti mokinių žiemos atostogas


Laikinai sveikatos apsaugos ministro pareigas einantis Aurelijus Veryga teigia pirmadienį COVID-19 valdymo komitete pateikęs siūlymą paankstinti mokinių žiemos atostogas, taip siekiant suvaldyti šalyje plintantį koronavirusą.


„Šiandien COVID-19 valdymo komitete tokią mintį išsakiau, ji yra susijusi su tokia galimybe pasinaudoti artėjančiomis moksleivių Kalėdų atostogomis. Mano siūlymas buvo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pagalvoti apie galimybę tokias atostogas pasiankstinti ir visiems moksleiviams tiek pradinių klasių, tiek pagrindinio, tiek gimnazinio ugdymo tą laikotarpį panaudoti, kaip ir rudens atostogų metu kaip savotišką pauzę“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį teigė A. Veryga.


Visgi ministras akcentuoja, kad dėl ikimokyklinio ugdymo įstaigų jokių siūlymų pateikta nebuvo.


„Ne kartą esame kalbėję, dėl ko ikimokyklines įstaigas būtų sudėtinga stabdyti. Tai dėl to, kad didelė dalis jaunų darbuotojų tiesiog nebegalėtų išeiti į darbą. Ir net jeigu ir būtų apsispręsta stabdyti dalis jų vis tiek turėtų dirbti, nes yra kritinės profesijos, kurių vaikus vis tiek reikėtų prižiūrėti“, – sakė A. Veryga.

REKLAMA


„Tai šiandieną idėja dėl mokyklų buvo išsakyta. Ją, matyt, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tiesiog turėtų įsivertinti, kokia yra galimybė pasinaudoti atostogomis ir kokia yra galimybė jas pasiankstinti“, – pridūrė jis.


A. Veryga: išaugęs mirčių ne nuo COVID-19 skaičius gali būti susijęs su negautomis medicinos paslaugomis


Aurelijus Veryga neatmeta galimybės, kad išaugęs mirčių ne nuo COVID-19 infekcijos skaičius gali būti susijęs su laiku nesuteiktomis planinėmis paslaugomis.


„Dalis išaugusių (mirčių – ELTA) atvejų gali būti susiję su negautomis paslaugomis, bet nebūtinai jos yra susijusios su tuo, kad fiziškai kažkokia paslauga yra neprieinama. Gauname žinučių, kad žmonės bijo tiek kviestis greitąją pagalbą, tiek vykti į gydymo įstaigas bijodami užsikrėsti koronavirusu, ypač vyresnio amžiaus. O būtent šioje vyresnio, 80-89 metų amžiaus, žmonių kategorijoje ir yra didžiausias mirčių skaičiaus augimas“, – spaudos konferencijoje pirmadienį teigė jis.

REKLAMA


A. Veryga taip pat pažymėjo, kad kai kurios mirtys gali būti siejamos ir su nenustatytais COVID-19 atvejais.


„Kitas dalykas yra mirtys namuose: čia taip pat gali slėptis tos pačios mirtys nuo COVID-19, t.y. nediagnozuoti COVID-19, kai yra neaišku, ar žmogus vis tik mirė nuo šitos patologijos, ar ne. Aiškinamės toliau. Vienareikšmiškai pasakyti, kad (apskritai išaugęs mirčių skaičius – ELTA) yra susiję su paslaugų apribojimu šiandien pagal tuos duomenis, kuriuos turime, negalime“, – tikino A. Veryga