A. Veryga: nieko blogo neatsitiktų, jei savaitgaliais didieji prekybos centrai neveiktų

A. Veryga: nieko blogo neatsitiktų, jei savaitgaliais didieji prekybos centrai neveiktų


Laikinai sveikatos apsaugos ministro pareigas einantis Aurelijus Veryga sako, kad, jo manymu, reikėtų griežtinti didžiųjų prekybos centrų veiklos sąlygas.


„Tikrai nieko blogo neatsitiktų, jei savaitgaliais didieji prekybos centrai neveiktų. Visuomenė išgyventų, rastų būdą ir progą nusipirkti kitu laiku tai, ko jiems reikia. Aišku, nekalbame apie maisto prekių parduotuves, kurias reikėtų palikti veikti, juolab, kad artėjant šventiniam laikotarpiui žmonės ten rinksis, eis“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė A. Veryga.


Jis sutiko, kad taikomi suvaržymai neigiamai veikia žmonių psichinę sveikatą.


„Žmonių susikaupusi įtampa prasiveržia per kitas vietas – neranda žmogus galimybės nueiti į kino teatrą, jis tada veržiasi į parduotuvę. Neras parduotuvės, nežinau, ką sugalvos. Kažką sugalvos, kur bandytų išsikrauti, nes ilgą laiką išbūti užsidarius žmonėms, kurie yra socialios būtybės, yra labai sudėtinga“, – sakė ministras.

REKLAMA


Trečiadienį laikinasis premjeras Saulius Skvernelis sakė besitikintis, kad taikyti griežtesnių ribojimų prekybos centrams neprireiks.


„Jeigu matysime, kad tos priemonės yra netaikomos arba nepakankamos, tada grįšime kitą savaitę prie šio klausimo, bet su prekybos tinklais nuo pat pirmo karantino buvo labai geras dialogas. (...) Manau, kad nereikės tų drastiškų priemonių prekybos centrų ar masinio pasilinksminimo ir pramogų centrų atžvilgiu“, – anksčiau sakė S. Skvernelis.


A. Veryga: dabartinė pandemijos valdymo strategija nesusijusi su artėjančiu valdžios pasikeitimu


Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tvirtina, kad griežtesnių pandemijos valdymo priemonių nesiėmimas pastaruoju metu nėra susijęs su artėjančiu valdžios pasikeitimu. Pasak laikinojo ministro, jis skaičiuoja dienas iki darbų perdavimo ir laukia sklandaus proceso, nes situacija, A. Verygos teigimu, reikalauja aiškumo visiems.

REKLAMA


„Sąžiningai galiu pasakyti, kad tikrai skaičiuoju dienas, laukiam sklandaus pasikeitimo, nes ši situacija reikalauja aiškumo. Ir žmonėms aiškumo reikia, ir komandai. (...) Optimistiškai skaičiuojant, jei viskas bus gerai, labiausiai tikėtina, kad apie gruodžio 8-10 dieną gali būti pasikeitimas. Dar maždaug pora savaičių“, – ketvirtadienį „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė A. Veryga.


Vis dėlto jis patikino, kad dabartiniai sprendimai, susiję su pandemijos valdymu, niekaip nėra susiję su valdžios pasikeitimu. A. Verygos teigimu, antrojo karantino režimas yra švelnesnis, nes atsirado daugiau žinių apie koronavirusą.


„Aš tikrai tokios nuostatos neturiu. Man atrodo, kad mes darbą privalome padaryti gerai iki paskutinės dienos. (...) Kad reagavimas į šią situaciją dabar yra tikrai kitoks į šią situaciją nei pavasarį, – taip, to niekas neneigs, bet aš to nesiečiau su valdžių pasikeitimu. Ir daugiau žinojimo apie patį virusą atsiradę, galbūt ir nuostatos pasikeitusios lemia sprendimus, kurie dabar yra kitokie“, – kalbėjo laikinasis sveikatos apsaugos ministras.


Tuo pačiu A. Veryga pabrėžė matąs „daug kitų dalykų, kurie nėra sveiki ir trukdys atėjusiai valdžiai dirbti“.


„Kalbu ne apie politikus, o apie valstybės tarnautojus, kurie jaučia labai daug baimės dabar, netikrumo, yra dėl daugybės dalykų kaltinami nuolat – kad kažkas yra ar buvo neteisingai daroma. Šitą aš labai jaučiu, žmonės vengia priiminėti sprendimus, stengiasi juos perduoti kažkam kitam, nenori, kad pas juos apsilankytų tarnybos, kad jie būtų smerkiami ar kaltinami“, – pridūrė A. Veryga.