Prezidento patarėjai pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrus

Prezidento patarėjai pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrus


Prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta sako, kad šalies vadovo patarėjų grupė pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrus. Pasak S. Krėpštos, procesas tik prasidėjo, su kandidatais dar susitiks prezidentas Gitanas Nausėda, o išvados bus pateiktos vėliau.


„Šį atrankos procesą mes tik pradėjome, vakar turėjome pirminį susitikimą, išsamų pokalbį patarėjų lygmeniu, bet procesas nėra baigtas. Su kandidatais planuoja susitikti ir prezidentas bei turėti pokalbius. Toliau žiūrime, analizuojame praeityje nuveiktus darbus, pasiektus rezultatus, išsilavinimą ir kitus dalykus“, – antradienį „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija sakė S. Krėpšta.


Jo teigimu, patarėjai G. Nausėdai pateiks išvadas, įvertinę kiekvieną kandidatą.


„Galutines išvadas dėl kandidatų tinkamumo eiti pareigas pateiksime po visko“, – teigė S. Krėpšta.


Kalbėdamas apie valdančiųjų galimybes antradienį patvirtinti Ingridos Šimonytės kandidatūrą į premjerės pareigas, S. Krėpšta teigė, kad reikia palaukti balsavimo Seime rezultatų.

REKLAMA


„Palaukime šios dienos rezultatų. Valdančioji koalicija turbūt skaičiuoja balsus, modeliuoja situaciją ir yra nusiteikę surinkti balsų, tai nereikėtų skubėti. Akivaizdu, kad ši kandidatė į premjerus turi naujos daugumos pasitikėjimą“, – pridūrė G. Nausėdos vyriausiasis patarėjas.


Prezidentūra: Seimas turi rasti būdų, kaip pandemijos metu veikti sklandžiai


Prezidento vyriausiasis patarėjas, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta teigia, kad Seimas turėtų rasti išeitį, kaip užtikrinti sklandų parlamento darbą pandemijos metu.


„Prezidentas jau pirmosios koronaviruso bangos metu ragino Seimą rasti būdų efektyviai vykdyti veiklą ir pandemijos sąlygomis. Įstatymus leidžianti institucija turi veikti efektyviai, ji turi priimti svarbius sprendimus, kurių reikia“, – antradienį „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija sakė S. Krėpšta.

REKLAMA


Pasak jo, pandemijos sukeltus padarinius patiria ne tik Seimas, bet ir įvairios institucijos bei verslas.


„Visi susiduria su tokiais pačiais iššūkiais, šiuo metu akivaizdžiai pribrendo reikalas rasti būdų Seimui veikti sklandžiai ir pandemijos metu“, – pridūrė S. Krėpšta.


Seimo valdyba pirmadienio rytą posėdžiavo ir nuo trečiadienio nusprendė daryti savaitės trukmės plenarinių posėdžių pertrauką. Parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen paaiškino, kad toks sprendimas yra priimtas dėl poreikio didinti saugumą plintant koronavirusui.