G. Nausėda apie išaugusį COVID-19 skaičių: Lietuva yra kur kas geriau pasirengusi nei per pirmąją bangą

G. Nausėda apie išaugusį COVID-19 skaičių: Lietuva yra kur kas geriau pasirengusi nei per pirmąją bangą


Prezidentas Gitanas Nausėda, reaguodamas į ženkliai išaugusį koronaviruso atvejų skaičių, akcentuoja, kad Lietuva dabar yra kur kas geriau pasirengus kovoti su COVID-19 infekcija nei per pirmąją susirgimų bangą. Šalies vadovas taip pat įsitikinęs, kad dėl išaugusių koronaviruso atvejų skaičiaus stabdyti ekonomiką bei ugdymo procesą nebūtų išeitis.


„Skaičiai iš tikrųjų blogėja, statistika prastėja, bet šiandien tai yra reiškinys pastebimas visose valstybėse. Aš manau, kad mes tikrai šiame etape esame kur kas geriau pasirengę negu per pirmąją bangą. Institucijos, medikai žino ką daryti, kaip daryti, esame kur kas geriau apsirūpinę ir apsaugos priemonėmis. ir testavimo priemonėmis“, – Kryžkalnyje žurnalistams sakė G. Nausėda.


„Taip kad pirmiausiai, ką mes turime daryti, tai labai aiškiai identifikuoti židinius, kuriuose kyla protrūkiai ir veikti selektyviai, tikslingai būtent tuose vietose, kur kyla didžiausios problemos“, – pridūrė jis.


Prezidentas įsitikinęs, kad šioje situacijoje ne išeitis būtų mokymosi proceso bei ekonomikos stabdymas.


„Visiškai uždaryti gyvenimo, uždaryti mokymosi proceso, sustabdyti ekonomikos mes negalime, tai yra ir nepateisinama, kita vertus, tai vargu ar duotų teigiamą labai didelį efektą. Todėl tikrai tikiu, kad ir toliau, ir jau suformavus naująją Vyriausybę, mes tikrai šią problemą turėsime prioritetinę ir dirbs visos institucijos kartu“, – teigė G. Nausėda.


S. Skvernelis apie išaugusį užsikrėtimų COVID-19 skaičių: bus priimti tie sprendimai, kuriuos reikia priimti

REKLAMA


Šalyje skelbiant rekordinius užsikrėtimų koronavirusu skaičius, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kartoja – siekiant suvaldyti situaciją, ryžtingus sprendimus Vyriausybė priims pirmadienį.


„Nespėliokime, tam ir yra Vyriausybė. Mes renkamės pirmadienį ir priimsime sprendimus – tuos, kuriuos reikia priimti, kad būtų apsaugota tiek Lietuvos žmonių gyvybės ir sveikata, tiek ir mūsų ūkis bei ekonomika“, – po memorialo partizanams atidarymo ceremonijos Kryžkalnyje žurnalistams sakė premjeras.


Vyriausybės vadovas paklaustas, kokių sprendimų Ministrų kabinetas, reaguodamas į augančius užsikrėtimų virusu skaičius, tikrai nepriims, taip pat teigė, kad viskas paaiškės pirmadienį.


„Nesakysiu nieko, ko tikrai nebus imamasi. Pirmadienį pasakysime tikrai ko bus imamasi: bus imamasi sprendimų neatsižvelgiant į nieką. Pagrindinis mūsų tikslas yra išsaugoti mūsų žmonių gyvybes, sveikatą, nesusprogdinti šalies gydymo įstaigų ir nestabdyti mūsų ekonomikos“, – sakė S. Skvernelis.


Galiausiai jis pridūrė, kad valstybė yra pasiruošusi antrajai COVID-19 bangai.


„Šiandien mes turime visai kitą situaciją: mes esame pasiruošę, viskuo apsirūpinę ir, svarbiausia, mūsų sveikatos sistema šiandien nėra perkrauta, gydytojai žino, kaip šią ligą gydyti“, – teigė premjeras ir pabrėžė, kad, jei gydymo įstaigos bus užpildytos sunkių liginių, Vyriausybė imsis ryžtingiausių sprendimų.


„Jei matysime, kad mūsų gydymo įstaigos pildosi ir sunkių ligonių atsiranda – tai bus priimti patys ryžtingiausi sprendimai“, – apibendrino S. Skvernelis.