D. Grybauskaitė kreipėsi į A. Lukašenką: diktatoriau, tau nebėra vietos Baltarusijoje

D. Grybauskaitė kreipėsi į A. Lukašenką: diktatoriau, tau nebėra vietos Baltarusijoje


Kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sureagavo į pastarąją savaitę besitęsiančią politinė krizę kaimyninėje Baltarusijoje. Jos teigimu, jau ketvirtį amžiaus šalį nedemokratiškai valdančiam ir represijas prieš taikius protestuotojus po neskaidrių prezidento rinkimų vykdančiam Aliaksandrui Lukašenkai nebėra vietos Baltarusijoje.


„Diktatoriau kruvinomis rankomis, (...) Jūs nustatėte savo likimą, (jums – ELTA) nebėra vietos Baltarusijos žemėje“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašo D. Grybauskaitė.


Įtampa Baltarusijoje kilo po sekmadienį vykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, kai laimėtoju buvo paskelbtas jau ketvirtį amžiaus šalį valdantis A. Lukašenka. Dėl to nuo sekmadienio Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su teisėsauga.


Į tai reaguodamas prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pristatė trijų punktų planą krizei Baltarusijoje suvaldyti. G. Nausėda siūlo Baltarusijos valdžiai nutraukti smurtą prieš piliečius, paleisti suimtuosius ir atnaujinti dialogą su visuomene.