A. Pocius: saugumo situacija nėra pakitusi, tačiau smulkių incidentų fiksuojama daugiau

A. Pocius: saugumo situacija nėra pakitusi, tačiau smulkių incidentų fiksuojama daugiau


Žvalgybos institucijų vertinimu, šalies saugumo situacija nėra pakitusi, tačiau pastaruoju metu yra fiksuojamas padidėjęs su priešiškomis valstybėmis siejamų incidentų skaičius. Pasak Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Arvydo Pociaus, tokią informaciją pateikė antradienį komiteto posėdyje dalyvavę Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) pareigūnai.


„Buvo peržiūrėtos įvairios situacijos mūsų kaimyninėse šalyse – Rusijos pareiškimas dėl jūrinių sienų peržiūros, kuris po to buvo paneigtas, dėl sabotažo atvejų kai kuriose kaimyninėse mūsų šalyse ir (pristatyta) rinkimų situacijos trumpa apžvalga“, – teigė A. Pocius.


Pasak jo, žvalgybos institucijų vertinimu, grėsmių fonas šiuo metu nėra pasikeitęs.


„Saugumo situacija nėra pablogėjusi, indikatoriai nėra pakilę į aukštesnį lygmenį. Tai, sakyčiau, situacija stebima, nuolat vertinama“, – patikino jis.


Visgi jis pripažįsta, kad smulkių incidentų šiuo metu yra fiksuojama daugiau.


„Fiksuojami smulkūs incidentai – tokie kaip paminklų išniekinimai, bandymai kažkokius sukelti tam tikrus konfliktus valstybėse. Bet tai nėra kažkokie labai rimti incidentai ar sabotažai“, – sakė NSGK pirmininkas.

REKLAMA


„Atrodo vienoje šalyje vienas įvykis įvyko, kitoje šalyje kitas. O kai bendrą puzlę sudėlioji, tai ir matosi bendras vaizdas“, – pridūrė jis.


A. Pocius svarsto, kad šie incidentai gali būti vertinami ir kaip tam tikras atsakas į šalyje vykstančias tarptautines sąjungininkų karines pratybas.


„Kaip žinote, tai yra vienos iš didžiausių pratybų NATO rytiniame flange. Tai, aš manau, kad tai irgi turi tam tikros įtakos“, – teigė A. Pocius.


Pastaruoju metu kaimyninėse valstybėse fiksuojant gaisrus prekybos centruose, Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas sako, jog Lietuvoje tokių provokacijų lygis yra pakankamai aukštas.


Anot jo, dėl to kelias pastarąsias savaites aukštesnio budrumo lygyje veikia ir šalies teisėsaugos tarnybos. NKVC vadovas pažymi – tokiomis sąlygomis visuomenė bei verslai raginami imtis prevencinių veiksmų saugumo atžvilgiu.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)