G. Bakanas: Lietuvos mažieji miestai vis dar yra priklausomi nuo dujų

G. Bakanas: Lietuvos mažieji miestai vis dar yra priklausomi nuo dujų


Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) vadovas Gerimantas Bakanas teigia, kad nors Vilniaus miesto gyventojai per artimiausius porą metų nebeturėtų patirti problemų dėl aukštų šildymo kainų šaltuoju metu periodu, mažesniems miestams ir miesteliams toks pavojus išliks.


Pasak jo, daugelio mažesnių Lietuvos gyvenviečių šildymas vis dar yra paremtas dujomis, kas reikš kainų šokinėjimą ir galimą kuro trūkumą.


„Jeigu apie Vilniaus perspektyvą šnekame, tai jau nuo kitų metų galo arba po pusantrų ar netgi dviejų metų būsime saugūs. Nebebus tokių šildymo kainų pakylimo bangų ir tikrai galėsime būti ramūs.


Bet aš priminsiu, kad Lietuvoje yra mažesnių miestų, kurie šiai dienai naudojasi pagrinde dujiniais katilais ir yra pilnai priklausomi nuo dujų. Ir šitoje vietoje atsiranda problemos“, – sako G. Bakanas.


VŠT vadovas komentavo, kad problemos šaknys – šių gyvenviečių nesugebėjimas pakeisti katilus naudojantis savo resursais ir problemą spręsti turėtų imtis valstybė.


„Tai didžioji dalis Lietuvos, ypatingai vidutiniai ir mažesni miestai tiesiog neturi iš ko to padaryti. Ir čia turi būti kažkokia bendra politika dėl to“, – tvirtina jis.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)