A. Armonaitė laukia iš konservatorių kvietimo pasikalbėti: jei esame lygiaverčiai partneriai, ne teismais už akių reikia kalbėtis

A. Armonaitė laukia iš konservatorių kvietimo pasikalbėti: jei esame lygiaverčiai partneriai, ne teismais už akių reikia kalbėtis


Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė sako, laukianti kvietimo pasikalbėti su konservatorių lyderiais, po to kai TS-LKD Prezidiumas konstatavo „laisviečius“ pažeidus koalicinę sutartį. Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės pareigas einančios politikės, tokie sprendimai, kokius priėmė konservatorių struktūros, neturėtų vykti už akių.


„Pokalbis turi įvykti. Tikriausiai laukiame kvietimo, nes ne teismais už akių yra kalbamasi, jeigu yra lygiavertis požiūris į koalicijos partnerius ir į partnerystę“, – žurnalistams Seime sakė A. Armonaitė.


Politikė neslėpė, kad apie koalicijos partnerius nustebinusį konservatorių Prezidiumo sprendimą ji susižinojusi tik iš žiniasklaidos.


„Aš tai perskaičiau spaudoje“, – sakė A. Armonaitė.


Politikė neslėpė kritiškai vertinanti koalicijos partnerių pareiškimus, tačiau kartu ir vylėsi, kad tai neturės pasekmių Laisvės partijai svarbių įstatymų projektų likimui.


„Partnerystės įstatymas ar civilinės sąjungos įstatymas nėra prekė, kuri būtų pastatyta ant prekystalio ir ja yra mainikaujama. Tai yra visų porų lygybės prieš įstatymą klausimas. Aš noriu tikėti, kad žmonės, kurie Seime balsuoja už šį įstatymo projektą, balsuoja dėl to, kad tuo tiki.

REKLAMA


O ne dėl to, kad Laisvės partija kažkokią nuomonę turi dėl vieno ar kito įstatymo projekto“, – sakė A. Armonaitė.


„Dar kartą kviečių neieškoti priešų bendraminčių gretose. Dabar tikrai nereikia vidinių rietenų, reikia susitelkimo“, – pridūrė A. Armonaitė.


Trečiadienį susirinkęs konservatorių prezidiumas nusprendė, kad politiniai partneriai balsuodami Seime dėl PVM lengvatų pažeidė valdančiosios daugumos susitarimą. Partijos prezidiumas taip pat nutarė kreiptis į TS-LKD frakciją Seime, kad būtų deleguotas naujas BFK pirmininkas vietoje Mykolo Majausko.


Antradienį prieš priimdamas 2023 m. biudžeto projektą Seimas nusprendė, kad 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata maitinimo įstaigoms bus pratęsta metams, o ne iki 2023 m. liepos kaip siūlė Vyriausybė.


Su Ministrų Kabinetu nesuderintam sprendimui pritarė konservatoriai Mykolas Majauskas, Mindaugas Skirtulskas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas ir devyni Laisvės frakcijos nariai – tarp jų ir ministrė Aušrinė Armonaitė.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)