G. Landsbergis: Rusija tapo beprotiško brutalumo, terorizmo ir genocido sinonimu

G. Landsbergis: Rusija tapo beprotiško brutalumo, terorizmo ir genocido sinonimu


Niujorke vykstančioje Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis į tarptautinės organizacijos dalyvius kreipėsi Baltijos šalių vardu. Lietuvos diplomatijos vadovas ragino tarptautinę bendruomenę kovoti už tai, kad karą Ukrainoje sukėlusi Rusija atsakytų už savo veiksmus.


„Mūsų visų pareiga padaryti viską, kad Putinas atsakytų už savo veiksmus. Ir paveikiausia priemonė šiems tikslams pasiekti – specialus tarptautinis tribunolas Rusijos nusikaltimams prieš Ukrainą įvertinti. Jei tarptautinė bendruomenė už teisingumą kovotų bent iš dalies taip ryžtingai kaip Ukraina kovoja už vertybes, įsivyrautų taika ir nugalėtų teisingumas“, – teigė G. Landsbergis.


Politikas savo kalboje pažymėjo, kad Rusija, būdama nuolatine JT Saugumo tarybos nare,  kėsinasi į saugumą ir taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką.


„Prieš metus Rusija skleidė melą ir nepasitikėjimą, dabar sėja chaosą ir mirtį. Diena po dienos Rusija pažeidinėja Jungtinių Tautų principus. Rusija tapo beprotiško brutalumo, terorizmo ir genocido sinonimu“, – sakė ministras.

REKLAMA


„Iziume aptikti Rusijos žiaurumo pėdsakai yra tokie sukrečiantys, kad dauguma paklūsta natūraliam instinktui – nusigręžti. Tačiau būtent dabar yra tas metas, kai tarptautinė bendruomenė negali ir neturi nusigręžti“, – pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.


G. Landsbergis sakė, kad trečiadienį paskelbta dalinė mobilizacija yra ne kas kita, kaip karas prieš Rusijos žmones.


„Vakar pasaulis pabudo skambant naujiems Putino grasinimams eskaluoti agresiją. Rusijoje paskelbta mobilizacija – tai karas prieš Rusijos žmones. Žmones, turėjusius tapti šalies ateitimi, tačiau dabar jiems teko dalia tapti kolonijinės praeities reliktais. Baimė, šantažas, manipuliacijos – tai tie keli dar likę ginklai Rusijos arsenale. Gąsdinimas – vienintelė Rusijos taktika“, – sakė ministras, ragindamas tarptautinę bendruomenę nepasiduoti.  


„Mes neturime baimintis. Geriausias atsakas į Putino žvanginimą ginklais – ramybė ir ryžtas“, – sakė G. Landsbergis.

REKLAMA


JT Generalinės Asamblėjos metu vykstantis posėdis skirtas atskaitomybei už agresiją ir karo pasekmes. Jame dalyvauja JT Saugumo Tarybos narės, Tarptautinio Baudžiamojo Teismo vyriausiasis prokuroras Karimas A. A. Khanas.


Kaip anksčiau rašė URM, JT Saugumo Tarybai pirmininkaujanti Prancūzija suteikė galimybę Lietuvos užsienio reikalų ministrui šiame posėdyje pasisakyti Baltijos šalių vardu, atsižvelgiant į Estijos, Latvijos ir Lietuvos aktyvią poziciją, siekiant patraukti Rusiją baudžiamojon atsakomybėn už agresiją ir nusikaltimus žmoniškumui.