R. Juknevičienė apie EK ketinimus patikslinti sankcijų įgyvendinimą dėl Kaliningrado tranzito: atsitraukimas būtų klaida

R. Juknevičienė apie EK ketinimus patikslinti sankcijų įgyvendinimą dėl Kaliningrado tranzito: atsitraukimas būtų klaida


Prezidentui Gitanui Nausėdai pranešus, esą Europos Komisija (EK) patikslins išaiškinimą, kaip įgyvendinti ribojimus, susijusius su Europos Sąjungos (ES) sankcionuotų prekių gabenimu tranzitu tarp pagrindinės Rusijos dalies ir Kaliningrado srities, europarlamentarė, buvusi Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė teigia, kad atsitraukimas būtų klaida.


„Manau, kad dabar tai būtų klaida. Čia galima buvo taisyti iki to, o dabar tai būtų atsitraukimas“, – Briuselyje žurnalistams teigė R. Juknevičienė.


Europarlamentarė pažymi, kad Lietuvos taikomi apribojimai per jos teritoriją į Rusijos Kaliningrado eksklavą gabenti prekes yra Rusijai taikomų sankcijų įgyvendinimas, todėl svarbu, kad paaiškinimą pateiks pati Europos Komisija.


„Svarbu, kad jie patikslino ir pasakė, kad ne Lietuva sudžiazavo, ir Lietuva nėra kalta“, – komentavo R. Juknevičienė bei pridūrė, kad EK išaiškinimas parodys ES lankstumą.


Rusijos saugumo tarybos vadovas Nikolajus Patruševas antradienį perspėjo Europos Sąjungos ir Lietuvą „rimtais“ padariniais dėl ES sankcionuotų prekių tranzito geležinkeliu apribojimų į Maskvos eksklavą Kaliningradą. Tačiau Lietuvos politikai propaganda vadina Rusijos reiškiamus priekaištus. 

REKLAMA


Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje (URM) pirmadienį vyko susitikimas su Rusijos laikinuoju reikalų patikėtiniu Sergejumi Riabokoniu. Rusijos diplomatui įteikta nota, kurioje paaiškinamas ES ribojamųjų priemonių taikymas Kaliningrado tranzitu gabenamoms tam tikros kategorijos prekėms.


URM nurodo, kad susitikimo metu paneigta Rusijos atstovų skleidžiama informacija, esą Lietuva uždraudė Kaliningrado srities tranzitą.


Taip pat ministerijos pranešime teigiama, kad per Lietuvos teritoriją toliau vyksta keleivių ir prekių, kurioms netaikomas ES sankcijų režimas, gabenimas į Kaliningrado sritį ir iš jos. Šiam tranzitui Lietuva nėra įvedusi jokių vienašališkų, individualių ar papildomų ribojimų. Lietuva nuosekliai įgyvendina ES sankcijas, kurios turi skirtingus pereinamuosius laikotarpius bei įsigaliojimo terminus.


Kaip numatyta 2022 metų kovo 15 dieną priimtame 4-ajame ES sankcijų pakete, 2022 metų birželio 17 dieną galutinai įsigaliojo ES ribojamosios priemonės rusiško plieno ir kitų juodųjų metalų produktų importui į ES ir pervežimui per ES teritoriją.


Daugiau >>

Daugiau >>