Silicio slėnyje išskirtinį pripažinimą pelnė jaunųjų LSMU mokslininkų kuriama technologija

Silicio slėnyje išskirtinį pripažinimą pelnė jaunųjų LSMU mokslininkų kuriama technologija


Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai kuria dirbtinio intelekto technologiją, kuri padės sumažinti gydytojų atliekamą mechaninį darbą, taip pat padidins įvairių tyrimų tikslumą. Pirmiausia šią naujovę planuojama pritaikyti automatizuojant širdies ultragarso tyrimo procesą, vėliau – ir kitose medicinos srityse.


Anot LSMU atstovų, naująją technologiją jos kūrėjai sėkmingai pristatė daugelyje Lietuvos ir užsienio projektų bei konkursų, taip pat sulaukta investuotojų dėmesio. Vienas didžiausių pasiekimų – pirmoji vieta Silicio slėnio (JAV) organizuojamame konkurse „Pioneer“. Čia Kauno jaunųjų mokslininkų projektas pripažintas geriausiu pasauliniame ir Europos reitinge, o jo atstovams suteikta galimybė apsilankyti Silicio slėnyje (JAV).


Šiame konkurse buvo pristatytos idėjos iš visų sričių – nuo medicininės diagnostikos iki virtualios realybės akinių. Jo metu ekspertų grupė, taip pat kiti dalyviai vertino mokslininkų pažangą ir siekė atrasti idėjų, iš kurių pavyktų sukurti sėkmingas įmones.

REKLAMA


Idėja sukurti unikalią technologiją kilo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto kardiologijos gydytojui rezidentui Arnui Karužui, taip pat jo kolegai Karoliui Šablauskui, kuris šiuo metu Olandijos Radboudo universiteto ligoninėje vysto dirbtinį intelektą, teigiama LSMU pranešime.


„Ne vienerius metus domiuosi šiuo tyrimo metodu, todėl žinojau, kokie sprendimai galėtų palengvinti tyrėjo kasdienį darbą. Sujungę žinias ir vizijas, nusprendėme kurti kažką, kas gali turėti praktinę reikšmę, taip pat kurti pridėtinę vertę medicinos praktikoje“, – sakė A.Karužas.


Jis sakė, kad šiandien projektas vystomas tarptautiniame startuolyje „Ligence“. Komandą sudaro medicinos srities žinovai, taip pat specialistai, turintys informacinių technologijų, neuroninių tinklų kūrimo, projektų koordinavimo, finansų valdymo ir planavimo žinių.


„Dirbtinis intelektas – ne naujiena, tačiau kol kas sukurta nedaug produktų, sėkmingai įsitvirtinusių medicinoje. Pasaulyje yra kompanijų, naudojančių dirbtinio intelekto įrankius širdies ultragarsinių vaizdų analizei, tačiau mūsų komanda unikali tuo, kad automatizuojame visą širdies ultragarsinio tyrimo protokolą. Kitos kompanijos ir komandos dirba tik su tam tikrais specifiniais matavimais arba tik kai kuriomis patologijomis“, – apie projekto išskirtinumą kalbėjo A.Karužas.


Su kolegomis jis džiaugiasi, kad nuvykę JAV LSMU mokslininkai galės susipažinti su kitais „Pioneer“ konkurso laimėtojais, pristatyti savo idėją Silicio slėnio investuotojų bendruomenei ir rasti potencialių partnerių tolesniam projekto vystymui JAV gydymo įstaigose.