JAV Luizianos valstija reikalauja iškabinti klasėse Dešimt Dievo įsakymų

JAV Luizianos valstija reikalauja iškabinti klasėse Dešimt Dievo įsakymų


JAV Luizianos valstijos gubernatorius trečiadienį pasirašė įstatymą, reikalaujantį iki kitų metų visose valstybinių mokyklų ir universitetų klasėse iškabinti Dešimt Dievo įsakymų.


Įstatymas numato, kad plakatai su dešimt įsakymų, parašytų „dideliu, lengvai įskaitomu šriftu“, būtų iškabinti visose šios pietryčių valstijos viešosiose klasėse, įskaitant universitetus ir vaikų darželius. Pagal teisės aktus plakato metmenys turi būti ne mažesni kaip 28 x 35,5 centimetro.


Prieštaringai vertinamą įstatymą parengė Respublikonų partijos, abiejuose Luizianos įstatymų leidžiamosios valdžios rūmuose turinčios dviejų trečdalių daugumą, atstovai. Plakatai bus finansuojami aukomis, valstybės lėšos nebus naudojamos.


Pilietinių teisių grupės pareiškė, kad įstatymas pažeidžia bažnyčios ir valstybės atskyrimą ir yra „akivaizdžiai antikonstitucinis“. „Neleisime Luizianos įstatymų leidėjams pažeisti teisių į tikėjimo laisvę“, – sakoma pareiškime. Grupės paskelbė, kad imsis teisinių veiksmų.


Luiziana yra pirmoji ir kol kas vienintelė JAV valstija, priėmusi tokį įstatymą. Panašūs svarstymai vyksta Teksase, Oklahomoje ir Jutoje.


DPA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)