Natūralios garbanos – karščiausia šukuosenų tendencija. Kaip jas tinkamai prižiūrėti?

Natūralios garbanos – karščiausia šukuosenų tendencija. Kaip jas tinkamai prižiūrėti?


Jau nuo senų laikų garbanotus plaukus turinčios moterys vargo su savo plaukais mėgindamos įvairiais, ne visada tinkamais būdais juos suvaldyti, ištiesinti. Šiandien, vis labiau populiarėjant natūralumo, plaukų tausojimo filosofijai, būti natūralia garbane yra ne tik labai gražu, bet dar ir itin madinga.


„Šiandien atradus tinkamą garbanotų plaukų priežiūros būdą, tikrai galima turėti sveikas, blizgančiais ir paklusnias garbanas. Tereikia žinoti, kaip tai teisingai daryti“, – įsitikinusi plaukų ekspertė Olga Wiseman.


Stilistė pabrėžia, kad natūralios garbanos šiuo metu itin madingos, tai viena populiariausių paskutinių plaukų šukuosenų tendencijų: „Garbanos niekada neišeina iš mados. Anksčiau būdavo madingos holivudiškos, tvarkingai išdėliotos garbanos, o dabar – natūralios, garbanotos tekstūros plaukai. Jeigu moteris yra garbanota iš prigimties, nebereikia to slėpti – tereikia išmokti tinkamai prižiūrėti šiuos specifinius plaukus, kad šie atsiskleistų visu savo grožiu.“


„Garbanotos mergaitės metodas“ ( angl. „curly girl method“). Kas tai?


Pasaulyje gerai žinomas „garbanotos mergaitės metodas“ populiarėja ir mūsų šalyje. Apie šį metodą kalbamės su Olga Wiseman. „Šis metodas yra apie tai, kad garbanotus plaukus turinčios merginos ir moterys pirmiausia turi nusistatyti savo garbanų tipą bei išsiaiškinti, ar jų plaukams reikalingas drėkinimas, ar maitinimas. Tik tada, pasirinkusios tinkamą jų priežiūrą, priemones, galės džiaugtis sveikomis ir gražiomis, natūraliai krintančiomis garbanomis“, – atskleidžia plaukų ekspertė.

REKLAMA


Garbanotų plaukų tipai

1. Pūstas plaukas. Jeigu plaukai pučiasi, tai vienas iš faktorių, kad jie mechaniškai, chemiškai sugadinti arba neteisingai prižiūrėti. Tokiu atveju būtina atstatyti plauko vidų. Tam tinka procedūros, kurios atstato keratininį plauko sąstatą.


2. Plonas, pasišiaušęs plaukas. Lankstus, lengvai tiesinasi. Tokiam plaukui tinka lengvos fiksacijos priemonės.

3. Garbanotas, banguotas plaukas. Tai tikra garbana, kuri neišsitiesina. Tokius plaukus suvaldyti sudėtinga, jiems reikia daug drėgmės, stilizavimo priemonių.


Svarbu žinoti tai, kad garbanotas plaukas yra visiškai kitokios struktūros nei tiesus. Visų pirma, jis yra labai porėtas, jam būtina specifinė priežiūra, specialios formavimo priemonės, netgi kirpimas. „Jūsų plaukų meistras turi žinoti, kaip reikia tinkamai kirpti garbanotą plauką, nes teisingas garbanoto plauko kirpimas yra visai kitoks, nei tiesaus“, – atskleidžia Olga Wiseman. Natūraliai garbanotų plaukų savininkėms paranku išsiaiškinti ir savo garbanų tipą.

REKLAMA


Garbanų tipai:


1. Banguota, lanksti S formos garbana. Plaukai gali būti tiek stori, tiek ploni. Prie šaknų jie neturi apimties, tūrio. Reikalingas tinkamas kirpimas, plaukams prie šaknų rekomenduojama naudoti nestiprios fiksacijos stilizavimo priemones, kurios suteikia apimties.


2. Plonas, pasišiaušęs, lankstus plaukas. Ekspertė pataria vengti stiprių fiksacijos priemonių. Būtinas balansas tarp plauko maitinimo ir fiksavimo. Tinka lengvos priemonės apimčiai sukurti, lengvi aliejai, nenuplaunami balzamai.


3. Storas, porėtas plaukas, banga S formos, prie šaknų nėra apimties. Ištiesinti tokį plauką labai sudėtinga, reikia daug stilizavimo priemonių. Tokius plaukus Olga Wiseman siūlo pradėti natūraliai banguoti, glotninti.


4. S formos garbana, plaukai tankūs, sukasi nuo pat šaknies. Reikia dirbti su tekstūra, būtinas gilus plaukų drėkinimas.


5. Smulkios, gausios garbanos, didelis jų diametras. Tokius plaukus suvaldyti sudėtinga, reikia juos labai daug maitinti. Vengti šukavimo, nes toks šukuojamas plaukas pučiasi.


6. Gausios garbanos. Plaukai sausi, linkę lūžinėti, būtinas drėkinimas, kad garbanos gražiai išryškėtų.


7. Spiralės formos garbanos. Labai didelė plaukų apimtis, negalima jų džiovinti su džiovintuvu, garbanas patartina fiksuoti stilizavimo priemonėmis.


8. Afro stiliaus garbanos. Labai sausi, kaip kempinė, plaukai. Būtinas intensyvus drėkinimas.


Nusistačius savo garbanotų plaukų bei garbanos tipą, „Garbanotos mergaitės metodas“ prasideda nuo teisingo plaukų plovimo. „Pirmiausia iš plauko reikia išplauti visus silikonus, gautus su ankstesnėmis naudotomis plaukų priežiūros priemonėmis. Kodėl? Silikonas neleidžia garbanotis plaukui, jis, padengęs plauką plėvele, neleidžia į plauką patekti naudingoms drėkinančioms, maitinančioms medžiagoms“, – atskleidžia ekspertė.Moteris taip pat pataria naudoti šampūną be sulfatų, nes jie džiovina plaukų. Taip pat nuolat naudoti plaukų kondicionierių, kaukę, kurie arba maitina, arba drėkina, priklausomai nuo plaukų tipo. Šlapius plaukus ekspertė rekomenduoja šukuoti tik rupiomis šukomis. Pagal minimą metodą po plaukų plovimo, reikia naudoti specialų mikrofibros rankšluostį. Pasitarus su savo plaukų stilistu arba plaukų priežiūros priemonių ekspertu bei išsirinkus tinkamas garbanų stilizavimo priemones, plaukus galima palikti natūraliai džiūti.


„Kai kurioms garbanoms galima naudoti ir džiovintuvą – difuzerį“, – pasakoja ilgametė plaukų ekspertė Olga Wiseman, nuolat ieškodama neagresyvių ir efektyvių plaukų priežiūros priemonių garbanotiems plaukams savo klientėms.

„Šiandien vėl grįžo tie laikai, kai moterys darosi cheminį sušukavimą, kad tik turėtų garbanas“, – pastebi plaukų stilistė bei atskleidžia, kad šis „Garbanotos mergaitės metodas“ ( angl. „curly girl method“) puikiai tinka ir chemiškai garbanotiems plaukams.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)