Nėriniai – karščiausia šio sezono mados tendencija

Nėriniai – karščiausia šio sezono mados tendencija


Jeigu manėte, kad nėriniuotos ir megztos palaidinės vieta močiutės spintoje – metas galvoti iš naujo: nėrinių tendencija užkariavo šio pavasario/vasaros mados podiumus, o jos populiarumo banga neketina trauktis ir šaltąjį sezoną. Tai aprangos detalė, pranokstanti bet kokias taisykles – šiandien socialinių tinklų įžymybės nėrinius renkasi tiek į prabangų vakarėlį, tiek į paplūdimį. Tačiau kaip šią tendenciją pritaikyti kasdienybėje? Patarimais ir gudrybėmis dalinasi stilistė Gabija Mikalauskaitė.


Keletą metų madoje dominavo „oversized“ siluetai, „boyfriend“ stiliaus platėjantys džinsai, vyriški švarkai bei sportinė mada. Tačiau pastaruoju metu ši tendencija keičiasi, užleisdama vietą tokiems moteriškiems ir elegantiškiems elementams kaip nėriniai ir mezginiai.


„Pasaulis išgyvena itin moteriško stiliaus sprogimą. Šiuo metu galime pastebėti dviejų prieštaringų tendencijų susiliejimą – vienoje pusėje apsmukę džinsai ir „oversized“ palaidinės, kurias itin pamilome karantino metu. O kitoje – moteriškumu pulsuojantys barbiški atspalviai, seksualūs korsetai, romantiški aksesuarai ir, be abejo, nėriniai. Pastarieji į mados olimpą žengia itin sparčiu žingsniu – vis daugiau rūbų dizainerių juos pritaiko savo kolekcijose“, – teigia G. Mikalauskaitė.

REKLAMA


Anot stilistės, šią tendenciją išpopuliarino garsiausi mados namai, o vėliau ji nuvilnijo socialinių tinklų profiliuose bei gatvės stiliuje.


„Štai, pavyzdžiui, nėrinius ir mezginius meistriškai panaudojo mados namai „Chanel“, savo pernai pristatytoje kolekcijoje „Métiers d'Art“. Tačiau subtilūs nėriniai tinka ne tik ant aukštosios mados podiumo, bet ir gatvės stiliuje. To priežastis – universalumas: nesvarbu, ar tai būtų nėriniuota palaidinė su kasdieniais džinsais, ar puošni nėriniuota suknelė vakarėliui prie jūros – nėriniai bei mezginiai dominuoja šiuolaikinės mados topuose dėl savo laisvumo, elegancijos ir romantikos“, – sako stilistė.


Tačiau šios tendencijos populiarumo nebūtina ieškoti aukštąja mada garsiuose Paryžiaus ar Milano miestuose. Anot stilistės, ši tendencija populiari ir Lietuvoje.


„Nėrinių tendencija galėtų papulti į nemarios klasikos kategoriją, kuri cikliškai grįžta į madą nuolat, ne išimtis – ir šis sezonas. O jos populiarumą Lietuvoje puikiai iliustruoja didžiulis pasirinkimas, pavyzdžiui, platų mados prekinių ženklų asortimentą siūlančio prekybos centro Kauno „Akropolis“ vitrinose nėrinius galima pastebėti skirtinguose formatuose ir kategorijose – nuo rūbų iki rankinių ar papuošalų. Parduotuvėms jau ruošiantis šaltajam sezonui, panašu, kad ši tendencija neketina trauktis ir rudenį“, – priduria G. Mikalauskaitė.

REKLAMA


Kaip tinkamai derinti nėrinių tendenciją savo spintoje?

Nėriniai – ganėtinai išraiškingas ir akį traukintis aprangos elementas, kurį derinant pravers kelios svarbios taisyklės. Kokios jos?


- Nepersistenkite

Nors nėriniai dažniausiai asocijuojasi su elegancija ir subtilumu, dėvint juos nuo galvos iki kojų, kyla rizika „perspausti“.


„Išraiškingi nėriniai ar mezginiai akimirksniu prikausto praeivių žvilgsnius, tačiau nesiūlyčiau viename derinyje rinktis ir megztos palaidinės, nerto sijono, o galbūt ir nėriniais siuvinėto švarko. Norint subalansuoti bendrą vaizdą, svarbu ažūrinį nėrinių derinį papildyti nepermatomais audiniais. Pavyzdžiui, baikerio striukė ir sportbačiai puikiai derės su nėriniuota palaidine. Taip sukursite subtilią pusiausvyrą tarp prigludusių ir moteriškų detalių bei kiek per didelių „oversized“, sunkių audinių“, – pasakoja stilistė.


- Kruopščiai derinkite aksesuarus

Stilistė ragina atsižvelgti į tai, kad nėriniai yra išskirtinė aprangos detalė, tad itin išraiškingus aksesuarus vertėtų rinktis atsargiai.


„Prieš rinkdamiesi papuošalus ir aksesuarus, atminkite, kad jie diktuoja ansamblio nuotaiką, tad, pavyzdžiui, romantiškame ir bohemiškame nėrinių ir mezginių derinyje verčiau nepersistengti su vintažiniais aksesuarais. Siūlyčiau vadovautis kontrasto principu, pavyzdžiui, nėriniai nuo galvos iki kojų gali puikiai atrodyti su sportiniu krepšiu ar platforminiais aulinukais. Šių ir panašių mados atributų nesunkiai rasite Kauno „Akropolyje“ – šiuo metu rūbų vitrinos jau dažosi rudens kolekcijos spalvomis, tad pasirinkimas nustebins net išrankiausią“, – teigia G. Mikalauskaitė.- Atkreipkite dėmesį į matomas kūno dalis

Anot stilistės, šiandien populiarūs nerti ir megzti raštai neretai atidengia nemažai nuogo kūno, todėl atidžiai rinkitės tai, ką dėvėsite po apačia.


„Čia turite du dažniausius pasirinkimus – po nėriniuota suknele, kelnėmis ar palaidine dėvėti kažką nepermatomo arba leisti apatiniams ryškiai šviesti. Jei laukia oficialus renginys, pabandykite pasirinkti pirmąjį variantą, dalį nėriniais dengiamų kūno vietų subtiliai paslėpdami po švarku. Jei norite paryškinti savo figūrą ir kūno linijas, galite dėvėti po nėriniais išryškėjantį kontrastingos spalvos apatinį trikotažą, kuris taps savotišku akcentu“, – sako ekspertė.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)