Į kosmosą pakilo iki šiol vyriausias žmogus (VIDEO)

Į kosmosą pakilo iki šiol vyriausias žmogus (VIDEO)


Filmo „Žvaigždžių kelias“ („Star Trek“) ikona Williamas Shatneris iš tiesų pabuvojo kosmose. 90-metis aktorius trečiadienį „New Shepard“ kosmine kapsule pakilo į orbitą. Skrydis truko apie dešimt minučių.


W. Shatneris, kuris pirmiausiai išgarsėjo kapitono Kirko vaidmeniu „Žvaigždžių kelyje“, tapo seniausiu kada nors kosmose pabuvojusiu žmogumi kosmonautikos istorijoje.


Įmonės „Blue Origin“, priklausančios milijardieriui Jeffui Bezosui, kapsule kartu su kanadiečiu aktoriumi į orbitą kilo buvęs NASA inžinierius Chrisas Boshuizenas, verslininkas Glenas de Vriesas ir „Blue Origin“ viceprezidentė Audrey Powers.Kosminė kapsulė, kuri pakilo ir nusileido Vakarų Teksaso dykumoje, daugiausiai skrieja automatiškai. Tai buvo jau antras pilotuojamas „New Shepard“ skrydis.


W. Shatnerio dalyvavimas skrydyje traktuojamas kaip J. Bezoso ir jo kompanijos “Blue Origin“ viešųjų ryšių žingsnis. Aktorius už bilietą į kosmosą nemokėjo, o buvo pakviestas kaip „svečias“, rašė „The New York Tines“, remdamasis įmone.