„Kaunastiškas“ savaitgalis: nuo gatvės meno iki SPA

„Kaunastiškas“ savaitgalis: nuo gatvės meno iki SPA


Savaitgalis UNESCO dizaino mieste, kupiname modernistinės architektūros, gatvės meno, gardžių aromatų, įkvepiančios gamtos ir muzikos garsų, pasiekiamas ranka. Svečius Kaunas pasitinka išgražėjęs ir paruošęs kalną „kaunastiškų“ patirčių. Klausiate, kas ta „kaunastika“? Ogi kaip fantastika, tik dar geriau. Kauną patogiai pasieksite traukiniu, autobusu, automobiliu. O tada…


Kaunas – kompaktiškas, taigi nesvarbu, kur apsistosite. Žinoma, centre ar senamiestyje smagiausia – pavyzdžiui, centre esantis „Park Inn by Radisson Kaunas“ idealus keliaujantiems su šeima, o naujausias mados klyksmas – Maironio gatvėje, šalia įspūdingojo Lietuvos banko, atidarytas šiuolaikiškas viešbutis „Moxy Kaunas Centre“. Išskirtinei patirčiai – svetingumo kompleksas „Monte Pacis“, boutique tipo viešbutis ir aukščiausios klasės restoranas barokiniame Pažaislio vienuolyne prie Kauno marių.

REKLAMA


Pirma diena – Senamiestis ir ne tik


Puiki vieta pradėti pažintį su Kaunu – pilis, vienas seniausių miesto pastatų. Pirmąkart ji čia iškilo dar XIV a., vėliau buvo daug visko, bet iki XXI a. išliko tik vienas bokštas. Jame veikiantis Kauno miesto muziejaus skyrius siūlo ne tiesiog spoksoti į mūrus, bet dalyvauti įkvepiančiose ekskursijose ir edukacijose. Greta pilies – vienas žymiausių gatvės meno pavyzdžių, „Senelis išminčius“. Daugiau grafičių, gatvės meno objektų ir kitų urbanistinių miesto akcentų rasite žemėlapyje „Sienografo užrašai“ – jį ir daug kitų spalvingų ir turiningų „It’s Kaunastic“ serijos maršrutų turizmo informacijos centre, veikiančiame Kauno rotušėje (čia irgi miesto muziejaus skyrius – galite užlipti į bokštą), pasiimsite nemokamai.


Kalbant apie muziejus, keliaujantys su vaikais neturėtų aplenkti Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus. Jame skamba net laiptai, o susipažinti galite ne tik su mūsų tautos, bet ir kitų pasaulio šalių tradiciniais instrumentais. Visų amžiaus grupių atstovams neabejotinai patiks vienas seniausių šalyje Vytauto Didžiojo karo muziejus. Net jei jame lankėtės vaikystėje, turbūt nežinote, kad atokiau nuo centro, Kauno tvirtovės VI forte, veikia karo technikos ekspozicija!

REKLAMA


Centrinė senamiesčio ašis – Vilniaus gatvė, kurioje daugybė kavinių, barų ir restoranų. Dešrainių skanaukite „ManGi“, tarpukario lietuvių ir litvakų patiekalų – „Lithuanian Pub Entry“, įdomesnių gėrimų – „Kadagyje“, „Hop Doc“, „Galeria Urbana“. Azijos kultūros gerbėjai nutirps užsukę į parduotuvėlę „Kuro Neko“ – čia gausu ne tik aštraus skonio patiekalų, bet ir žaidimų figūrėlių bei stilingų kaukių.


Jei dar nesutemo, keliaukite į Kauno tvirtovės IX fortą. Čia veikiančiame muziejuje susipažinsite su Holokausto istorija ir pamatysite vieną įspūdingiausių memorialų, kuris puikiai atrodo leidžiantis saulei.


Gal metas pailsėti? Neseniai šalia Kauno centro duris atvėrusi baseino ir pirčių erdvė „Aušra“ kviečia visus jūsų ekipažo narius mėgautis vandens teikiamais malonumais. Čia veikia ne tik kelios pirtys, bet ir du baseinai.


Atsipūtus ir apžiūrėjus miesto istorijos akcentus kviečiame į koncertą – galbūt klasikinės muzikos vakarą Kauno valstybinėje filharmonijoje, o gal sunkiojo metalo šėlsmą klube „Lemmy“? Šokių muzikos gerbėjai Kaune renkasi klubus „Lizdas“, „Anna Mesha. Viešbutis“... O gal naktį pasitiksite „Bardake“?


Antra diena – neriam į centrą


Savaitgaliais pusryčiai turi būti karališki, ir kauniečiai tai gerai žino. Nuo sultingų beigelių ar blynelių iki nepriekaištingo benediktų ir mimozos derinio, nuo vis populiarėjančių bowls’ų iki senos geros kaimiškos kiaušinienės – kad tik rastumėte laisvą stalelį! Tarp miestiečių vertinamų vietų – „Holy Donut“, „Hop Doc“, „uoksas“, „Momo Grill“ ir „Donelaičio“. Puikius vėlyvuosius pusryčius siūlo ir jau minėtas „Monte Pacis“ – tokius, kuriais mėgaujantis galima ir pasipiršti……Na, bet grįžkime į centrą. Užverskite galvą į viršų ir įsižiūrėkite, kokia išskirtinė yra modernistinė Kauno architektūra, pretenduojanti patekti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ypač žavu V. Putvinskio gatvėje – čia beveik visi namai neseniai restauruoti, įskaitant „Kauno modernizmo karūna“ vadinamą Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Jame nuolatines ekspozicijas pildo vis kitos įdomios parodos, o kitoje pastato pusėje – Vytauto Didžiojo karo muziejus, ypač mėgstamas mažųjų kauniečių.


Čia ir ką tik sutvarkyta įspūdingo dizaino Vienybės aikštė, atvira riedutininkams, riedlentininkams, šeimoms su mažais vaikais, verslininkams, senjorams – visiems, turintiems bent lašelį laisvo laiko ir ūpo pokalbiams. Pasėdėję čia eikite V. Putvinskio gatve žemyn – E. Ožeškienės gatvėje pamojuokite rožiniam drambliui, o už keliasdešimties metrų, dešinėje, laukia jo autoriaus Vytenio Jako įkurta „Kiemo galerija“.


Neišvengsite Laisvės alėjos – čia ir aplink spiečiasi miesto teatrai, kinas, filharmonija, restoranai, kavinės, biblioteka, švietimo įstaigos ir, žinoma, legendinis – dabar jau ir grojantis bei šviečiantis – fontanas, prie kurio pasimatymus skiria visi.


Jei oras nevilioja leistis į ilgus pasivaikščiojimus, užsukite į „Megą“ – čia veikiantis didžiausias Baltijos šalyse edukacinis pramogų centras vaikams „Curiocity“ kviečia skristi į kosmosą, įsijausti į greitosios pagalbos ekipažo kailį, pajusti ugnikalnio lavos kaitrą, čiuožti vaivorykšte, atrasti kulinariją ir dar daug visko.

REKLAMA


Vakarėjant kviečiame prie Soboro – jis šiuo metu atnaujinamas, bet Nepriklausomybės aikštė jau pasiruošusi. Barai, naktiniai klubai – čia stilingiausias jaunimas ir kokybiškiausia muzika, apie tai jau kalbėjome penktadienio plane. Beje, jei ieškote gero vietinio alaus, užsukite į „Genys Taproom“, o tada – į „Vingiu Dubingiu“, kurie siūlo ir kaimynų produkcijos. Kita populiarumo neprarandanti vieta – „Kultūra“, kavinė Kauno paveikslų galerijoje. Vakarėjant jos laiptai nusėda meniškas jaunimas, kuris, tikėtina, prieš tai aplankė galerijos parodas ir užsuko į „Fluxus“ kabinetą. Juk čia, Kaune, gimė šios meno krypties krikštatėvis Jurgis Mačiūnas – netoliese yra ir meno kūriniu virtusi jo aikštė, į kurią įžengti negalima.


Kažkur į dienotvarkę reikia įterpti pasikėlimą funikulieriumi – Aleksote esantis atvers labiausiai fotografuojamą miesto panoramą, o Žaliakalnio – įspūdingąją monumentalią Kristaus prisikėlimo baziliką. Žaliakalnyje apskritai galima būtų praleisti visą savaitgalį, jei tik turite noro! Taigi kaunastiško jums savaitgalio ir nepamirškite jo įspūdžių instagrame žymėti #kaunastic.


Partnerio turinys.