Paskelbti mokyklų ir universitetų reitingai: geriausiųjų pozicijas išlaikė Vilniaus ir Klaipėdos licėjai bei Vilniaus universitetas

Paskelbti mokyklų ir universitetų reitingai: geriausiųjų pozicijas išlaikė Vilniaus ir Klaipėdos licėjai bei Vilniaus universitetas


Šią savaitę paskelbti šalies gimnazijų ir aukštųjų mokyklų reitingai. Atrankinių ir neatrankinių mokyklų reitinguose lyderių pozicijas išlaikė Vilniaus ir Klaipėdos licėjus. Geriausiu valstybiniu universitetu, kaip ir praėjusiais metais, tapo Vilniaus universitetas (VU), o tarp privačių universitetų vėl pirmauja ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.


„Vertindami gimnazijas, tradiciškai atskyrėme mokyklas, kurios mokinius atsirenka ir kurios mokinius priima pagal vadinamą teritorinį principą. Abu, tai yra atrankinių ir neatrankinių gimnazijų reitingus sudarėme vertindami gimnazijas pagal 24 skirtingus parametrus“, – teigiama žurnalo „Reitingai“ pranešime žiniasklaidai.


Sudarant gimnazijų reitingą remtasi valstybinių brandos egzaminų, kuriuos abiturientai laikė 2022 m. vasarą, rezultatais. Pažymima, kad gimnazijos gavo taškų tik už abiturientus, kurie išlaikė egzaminus ne žemesniais įverčiais nei 36 balai. Žemiausi rezultatai nuo 16 iki 35 balų nebuvo vertinti.


Atrankinių mokyklų 5-ukas:


1. Vilniaus licėjus
2. KTU gimnazija
3. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija
4. Vilniaus jėzuitų gimnazija
5. Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija

REKLAMA


Neatrankinių mokyklų 5-ukas:


1. Klaipėdos licėjus
2. Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija
3. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija
4. Kauno „Saulės“ gimnazija
5. Marijampolės marijonų gimnazija


Pasak reitingų sudarytojų, savivaldybių ir valstybinės mokyklos pradeda atsilikti nuo privačių. Stebima privačių mokyklų tapimo lyderėmis tendencija.


„Savivaldybių ir valstybinės mokyklos jau pradeda atsilikti nuo privačių mokyklų. Tendencija ta, kad jau netrukus privačios mokyklos taps absoliučiomis gimnazijų reitingo lyderėmis. O tai didžia dalimi lėmė ir lems pastarųjų metų švietimo politikų sprendimai“, – rašoma pranešime.


Universitetų reitingo lyderiai – VU ir ISM


Geriausiųjų valstybinių universitetų penketuko viršuje – Vilniaus universitetas (VU), surinkęs 69,75 taško, tuo tarpu geriausiu privačiu universitetu tapo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, surinkęs 67,65 taško. Abu universitetai ir praėjusiais metais reitinguose pirmavo. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) pirmą kartą iškilo į antrą poziciją šalyje, kai praėjusiais metais buvo ketvirtoje vietoje.

REKLAMA


Geriausių valstybinių universitetų 5-ukas:


1. Vilniaus universitetas, 69,75 taško.
2. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, 61,14 taško.
3. Vytauto Didžiojo universitetas, 58,84 taško
4. Kauno technologijos universitetas, 56,14 taško.
5. Vilnius TECH universitetas, 53,95 taško.


Privačių universitetų pozicijos:


1. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, 67,65 taško.
2. Europos humanitarinis universitetas, 47,34 taško.
3. Kazimiero Simonavičiaus universitetas, 41,05 taško.


„Universitetai buvo vertinti pagal 39 skirtingus parametrus, kurie yra sugrupuoti į penkis stambius kriterijus: mokslo, meno ir / ar sporto veikla bei personalo pasiekimai – 25 taškų svoris, alumnų kuriama pridėtinė vertė ir darbdavių vertinimai – 25 taškų svoris, studentai ir studijos – 25 taškų svoris, konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje – 15 taškų svoris, esamas ir ateities akademinis personalas – 10 taškų svoris“, – teigiama reitingų sudarytojų pranešime.


„Iš viso už šiuos kriterijus buvo galima surinkti 100 taškų“, – priduriama pranešime.


Neuniversitetinių aukštųjų mokyklų reitinguose pirmauja Kauno kolegija ir VDK


Valstybinių kolegijų reitingo pirmoje vietoje atsidūrė Kauno kolegija, kuri pakilo iš antros pozicijos nuo pernai metų. Jai pirmąją vietą šiemet užleido Vilniaus kolegija, atsidūrusi antroje vietoje. Nevalstybinių kolegijų reitinge pirmąją vietą šiais metais užėmė Vilniaus dizaino kolegija, grįžusi į šią poziciją.Valstybinių kolegijų reitingo geriausiųjų 5-ukas:


1. Kauno kolegija, 69,4 taško.
2. Vilniaus kolegija, 65,54 taško.
3. Kauno technikos kolegija, 64,8 taško.
4. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, 56,66 taško.
5–6. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, surinkusi 48,92 taško, dalijasi su Šiaulių valstybine kolegija, surinkusia 48,29 taško.


Nevalstybinių kolegijų reitingas:


1. Vilniaus dizaino kolegija, 66,15 taško.
2. Šv. I. Lojolos kolegija, 51,53 taško.
3. Lietuvos verslo kolegija, 45,64 taško.


„Kolegijas reitingavome panašiai kaip ir universitetus – iš viso kolegijos buvo vertintos pagal keturis stambius parametrus (kuriuose yra 25 skirtingi pokriterijai): studentai ir studijos (už šį kriterijų jos galėjo gauti 35 taškus), alumnų kuriama pridėtinė vertė ir darbdavių vertinimai (už šį kriterijų galėjo gauti 25 taškus), kolegijos akademinis personalas ir studijų bazės gerovė (už šį kriterijų galėjo gauti 20 taškų), konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje (už šį kriterijų galėjo gauti 20 taškų)“, – paaiškino reitingų sudarytojai.


Geriausi mokinių rezultatai – sostinėje, menkiausi pasiekimai nustatyti Kalvarijose


Be mokyklų ir aukštųjų mokyklų, G. Sarafinas ir J. Kučinskaitė įvertino savivaldybes pagal moksleivių pasiekimų rezultatus.


Savivaldybių TOP penketukas, pagal švietimo rodiklius:


1. Vilnius
2. Kaunas
3. Palanga
4. Klaipėda
5. Šiauliai


Menkiausi mokinių pasiekimai:


54. Pagėgiai
55. Šilalė
56. Alytaus r.
57. Šiaulių rajonas
58. Šakių rajonas
59. Kalvarijos


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)