Gero programinės įrangos dizaino reikalavimai

Gero programinės įrangos dizaino reikalavimai


Kiekvienas norime, kad mūsų turima programinė įranga būtų funkcionali ir lengvai naudojama. Puiku, jei pavykta tokią rasti, priešingu atveju gali tekti nusivilti. Tam, kad sukurtų išties gerą produktą, programinės įrangos kūrėjai susiduria su iššūkiu patenkinti savo klientų lūkesčius. Tam jie vadovaujasi tam tikrais pagrindiniais principais. Apie tai, kokius reikalavimus turėtų atitikti geras programinės įrangos dizainas, pasakojame šiame straipsnyje.


1. Taisyklingumas


Pradėkime nuo to, kad siekiant gerai suprojektuoti programinę įrangą, reikia sukurti palankią sistemą, kuriai būdingas taisyklingas, be prieštaravimų integruotas visų esminių programinės įrangos elementų ir funkcijų integravimas. Tai vienas pirmųjų reikalavimų.


2. Optimalus išteklių naudojimas


Programinės įrangos dizainas laikomas geru, kai jis apima išmintingą ir ekonomišką požiūrį į sistemos išteklius. Svarbu pabrėžti, kad efektyvumas yra vienas iš kritinių veiksnių, lemiančių aukštos kokybės programinės įrangos dizainą. Todėl jos kūrėjai privalo į tai atsižvelgti.

REKLAMA


3. Moduliškumas ir mastelio keitimas


Kitaip tariant, programinės įrangos dizainas turi būti lengvai keičiamas ir lengvai suprantamas ilgą laiką po to, kai yra pristatomas. Jis turi būti kuriamas pagal garsųjį, visose inžinerijos srityse plačiai naudojamą moduliškumo principą, kuomet visi moduliai išdėstomi sluoksniais.


4. Išbaigtumas


Geras programinės įrangos dizainas apima būtinus modulių, duomenų objektų, išorinių sąsajų ir kitus programinės įrangos komponentus. Visos modulių ir kitų virtualių objektų priklausomybės turėtų būti suderintos ir atitikti paveldėjimą.


5. Priežiūra


Geras programinės įrangos dizainas suteikia lankstumo ir leidžia būti pasirengusiems įgyvendinti pakeitimų užklausas, pavyzdžiui, pridėti naujų funkcijų. Tam, kad programinės įrangos kūrimas ir jos priežiūra būtų sėkminga, rekomenduojama pasikliauti profesionalais. Jie ne tik sukurs dizainą, apjungiantį patogumą vartotojui, estetinį vaizdą bei funkcionalumą, bet ir užtikrins, kad IT infrastruktūra veiktų efektyviai, sklandžiai ir būtų patikima.

REKLAMA


Atsižvelgiant į šiuos penkis reikalavimus, galima sukurti išties puikų programinės įrangos dizainą. Tiesa, ne ką mažiau svarbu turėti specialių žinių ir įgūdžių. Todėl siekiant geriausio rezultato, neabejotinai verta bendradarbiauti su patyrusiais programinės įrangos kūrėjais.


Partnerių informacija.