„Collaborative Jazz Septet“ kviečia į vasariškus sutikimus keturiuose Lietuvos miestuose

„Collaborative Jazz Septet“ kviečia į vasariškus sutikimus keturiuose Lietuvos miestuose


Tarptautinė džiazo grupė Collaborative Jazz Septet tęsia tradiciją ir kaip kasmet kviečia į vasariškus džiazo koncertus, šįkart net 4-uose Lietuvos miestuose: Kėdainiuose, Alytuje, Vilniuje ir Zapyškyje.


Nesenai pristatę vaizdo įrašų ciklą „That Groove“, grupės lyderiai Donatas ir Karolis toliau rašo naują muziką, kurią su naujienomis apie metų gale pasirodysiantį LP išgirsite šių koncertų metu.


Collaborative Jazz Septet – tai vienintelis džiazo septetas Lietuvoje, autentiškai atliekantis bebop’o ir hardbop’o džiazo erų įkvėptą autorinę muziką. Tarptautinę grupę sukūrė du užsienyje studijuojantys Lietuvos džiazo saksofonistai ir draugai – Donatas Petreikis ir Karolis Šarkus. Prie jų prisijungė vietinės džiazo scenos veteranai bei draugai iš Suomijos ir Lenkijos. Grupė gyvuoja jau trečius metus, pasirodė daugelyje Lietuvos miestų, išleido albumą ir vaizdo įrašų serij


Kūrinys “That Groove” iš pastarosios vaizdo įrašų serijos:„Labai džiaugiamės, kad kasmet galime susirinkti Lietuvoje šiems koncertams, kad mus kviečia ir mūsų laukia. Visa tai liudija, kad mūsų kuriama muzika klausytojams yra aktuali ir reikalinga, o toks jų atsakas mus ir skatina toliau kurti. Kaskart atvažiuodami į Lietuvą pristatome kažką naujo, šį kartą tai bus naujos mano bei Donato kompozicijos ir pagaliau atskleisime paslaptis apie mūsų antrąjį albumą, kuris pasirodys dar šiais metais”, – atvirauja saksofonininkas Karolis Šarkus.


Neretai grupė gauna klausimą apie jos atsiradimo istoriją ir kūrybos procesą, nes tiek Donatas, tiek Karolis studijuoja skirtingose Europos šalyse ir, atrodytų, nesusitinka.


„Iš tikrųjų viskas ganėtinai paprasta. Šio ansamblio atsiradimas buvo labai natūralus procesas, nes su Karoliu esame labai geri draugai, išvažiavome studijuoti džiazą į užsienį tuo pačiu metu ir panaudodami savo žinias norėjome dviese sukurti muzikinį projektą, kurio pagrindas būtų Lietuvoje. Dėka dabartinių technologijų ir gero susisiekimo, mūsų kūrybinis procesas yra labai sklandus ir stabilus, todėl grupė nuolat žengia į priekį“, – paaiškina kompozitorius ir saksofonistas Donatas Petreikis.

REKLAMA


Kolektyvas Collaborative Jazz Septet kviečia vasarą užbaigti spalvingai savo koncertuose:


Rugpjūčio 20 d. – Broma Jazz Festivalyje (Kėdainiai)
Rugpjūčio 21 d. – Alytaus džiazo festivalyje (Alytus)
Rugpjūčio 22 d. – OPERA Social House (Vilnius)
Rugpjūčio 23 d. – Senojoje Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje (Zapyškis)