Laivas „Zapyškis“: pažintis su pakaune plaukiant žemyn upe ir aukštyn

Laivas „Zapyškis“: pažintis su pakaune plaukiant žemyn upe ir aukštyn


Žaliuoju smaragdu tituluojamas Kauno rajonas puikiai išnaudoja jo teritoriją vagojančio upių tėvo teikiamas galimybes. Susipažinti su tarpukariu klestėjusiais kurortais Kulautuva ir Kačergine, Raudondvariu ar Lietuvos Šveicarija vadinama Vilkija siūloma nuplaukus laivu. Ne mažiau įspūdinga ir pati kelionė – grožintis besikeičiančiu kraštovaizdžiu ir abipus Nemuno esančiomis gyvenvietėmis.


Susidomėjimas nemažėja


Įvertinusi išaugusius turistų srautus, Kauno rajono savivaldybė prieš pusantrų metų įsigijo 23 sėdimų vietų laivą „Zapyškis“. „Pirmasis laivo sezonas buvo sėkmingas – paslaugomis pasinaudojo beveik 2,5 tūkst. žmonių“, – pernykščiu sezonu džiaugėsi Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro (KRTVIC), administruojančio „Zapyškį“, direktorė Raminta Popovienė.


Susidomėjimas pažintimi su pakaune plaukiant žemyn upe ir aukštyn nesumažėjęs ir šiemet.


„Zapyškio“ administratorius šiemet kviečia geriau pažinti Kauno rajono kurortinę teritoriją.


KRTVIC parengė po keturias edukacines programas moksleiviams ir suaugusiesiems. Moksleiviams siūlomos tokios „Pamokos kitaip“: išvykos į istorinę, į literatūrinę Kačerginę ir su gamtininku į šį miestelį bei fizinio aktyvumo-sveikatinimo pamoka Kulautuvoje.

REKLAMA


Suaugusieji gali rinktis išvykas į literatūrinę Kačerginę, Kulautuvą „Kelionė kurorto istorijos puslapiais“ arba iš Kulautuvos į Zapyškį ir Kačerginę. Kaip ir pernai, siūlomos ,,Sveikatos popietės“ suaugusiesiems, kurių metu vyksta apžvalginis turas Nemunu ir sveikos gyvensenos edukacijos su treneriu Kulautuvoje aplankant mineralinio vandens biuvetę. Šiemet apžvalginio turo metu, plaukiant laivu, kiekvienas keleivis gali naudotis audiogidu.


Kuo garsūs miesteliai


Tarpukariu Kulautuva buvo vienas garsiausių šalies kurortų. Čia ilsėjosi tuometis Lietuvos elitas, svečiai iš Vakarų Europos, Amerikos, Argentinos ir kitų šalių. Kulautuvą ypač mėgo prezidentas A. Smetona, kurio garbei miestelio centre pastatyta Marijos skulptūra. Miestelis iki šiol vilioja nuostabiais pušynais, žaliuojančiais parkais, akacijų alėja.


Ar žinojote, kad Kulautuvoje yra net Deivių ir dievų slėnis? Jį rasite keliaudami Kulautuvos sveikatingumo taku. Po kelionės verta atsikvėpti prie Kulautuvos karjero įrengtame paplūdimyje, išbandyti jėgas vandenlenčių parke.

REKLAMA


Ne mažiau garsus tarpukariu buvo ir kitame upės krante įsikūręs kurortas – Kačerginė. Čia kūrė literatūros klasikai J. Biliūnas, V. Mykolaitis-Putinas ir P. Mašiotas. Keliaujant miestelio gatvėmis akį traukia išlikusios medinės architektūros vilos, neseniai atnaujinta Šaltinio aikštė, pabėgti nuo šurmulio vilioja Šaltinių takas pušyne.


Zapyškio miestelis žavi atviroje Nemuno pakrantės pievoje dar XVI a. pastatyta raudonų plytų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, tituluojama Lietuvos bažnyčių motina. Raudondvaris pakeri dvaro sodyba, o štai Vilkijos parke galima pasiklausyti džiazo žvaigždės Louiso Armstrongo kūrinių.


Siūlo rinktis šventėms


„Laive galima švęsti vestuves, krikštynas, gimtadienius ir kitas šventes, organizuoti klasės susitikimus. Tai puikus pasirinkimas nedidelei kompanijai, vertinančiai privatumą ir gamtos grožį“, – idėją siūlo R. Popovienė, Jei užsakovas pageidauja, KRTVIC komanda gali pasirūpinti maitinimu, pasiūlyti šventės programą.


Pasak KRTVIC direktorės, plaukimas laivu – puiki pramoga visai šeimai, draugų ar bendradarbių kompanijai, suteikianti galimybę stebėti prie Nemuno įsikūrusių miestelių gyvenimą ir grožėtis besikeičiančiais pakrančių vaizdais.Daugiau >>