JAV artimiausiomis dienomis patvirtins vakciną vaikams nuo 12 metų

JAV artimiausiomis dienomis patvirtins vakciną vaikams nuo 12 metų


Jungtinės Valstijos iki kitos savaitės pradžios gali patvirtinti „Pfizer-BioNTech“ („Comirnaty“) vakciną vaikams nuo 12 metų amžiaus, remdamasi šaltiniu vyriausybėje, skelbia CNN.


„Pfizer“ jau yra pateikusi prašymą leisti COVID-19 vakcina skiepyti vaikus nuo 12 iki 15 metų.


„FDA (JAV Maisto ir vaistų administracija) turės pakeisti skubų leidimą naudoti vakciną, tačiau procedūra turėtų būti paprasta“, – rašo CNN.


Manoma, kad FDA leidimą suteiks iki kitos savaitės pradžios. Po FDA sprendimo Ligų prevencijos ir kontroles centro patariamasis komitetas rekomenduos, kaip šia vakcina turėtų būti skiepijami vaikai.


Šiuo metu „Pfizer-BioNTech“ vakcina JAV yra registruota žmonėms nuo 16 metų amžiaus.


„Pfizer“ kovo pabaigoje teigė pateikusi 2 260 vaikų nuo 12 iki 15 metų amžiaus klinikinių tyrimų duomenis, kurie parodė, kad vakcina yra saugi ir itin veiksminga. Šiuo metu vyksta tyrimai su dar jaunesniais vaikais.


„Moderna“ taip pat atlieka klinikinius vakcinos tyrimus su vaikais, kurių rezultatų tikimasi vasarą. Panašius tyrimus ketina pradėti ir „Johnson & Johnson“.

REKLAMA


JAV nacionalinio skiepijimo tempai savo piką pasiekė balandžio 11 d., o šiuo metu bent jau pirmosios vakcinos dozės yra sulaukę 55 proc. Jungtinių Valstijų suaugusiųjų. Vis dėlto, šalyje iki kolektyvinio imuniteto dar trūksta besiskiepijančių.


Kas trečias ES pilietis nesiryžta skiepytis nuo COVID-19


Europos Sąjungoje (ES) skeptiškas požiūris į skiepus nuo COVID-19 išlieka itin plačiai paplitęs, pirmadienį teigė aukštas ES pareigūnas, remdamasis bloko gyventojų apklausa.


Pasak Europos Komisijos (EK) pasiuntinio Vienoje Martino Selmayro, 33 proc. ES piliečių sakė neturį jokio noro būti kuo greičiau ar net šiais metais paskiepyti.


Tai kelia grėsmę pakenkti ES tikslui šiais metais pasiekti kolektyvinį imunitetą, teigė M. Selmayras.


Pareigūnas rėmėsi naujos ES vardu vasario ir kovo mėnesiais atliktos apklausos duomenimis, kurios metu buvo apklausta 27 tūkst. bloko piliečių.